ענבל אור ביקשה לפסול את השופט אורנשטיין - זו היתה התגובה שלו

השופט אורנשטיין: "לא היו דברים מעולם: לא אויימתי ובוודאי שלא קיבלתי טובות הנאה ואין לטענות האמורות כל שחר ובסיס, וטוב היה אם טענות אלו לא היו נטענות"

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ענבל אור
יסמין גואטה
יסמין גואטה

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, דחה את טענותיה של ענבל אור כי יש לפסול אותו מלדון בתיק. "שואלת החייבת האם קיבלתי שוחד או שגורמים עבריינים איימו עלי, ובשל כך ניתנו לטענתה החלטות שאינן מצדדות בגישתה. למותר לציין שלא היו דברים מעולם: לא אויימתי ובוודאי שלא קיבלתי טובות הנאה ואין לטענות האמורות כל שחר ובסיס, וטוב היה אם טענות אלו לא היו נטענות", הדגיש אורנשטיין.

אורנשטיין התייחס גם לטענתה של אור, שלפיה נודע לה שבתה של "מזכירתו חגית קוסטינר מועסקת כמזכירה במשרדו של עו"ד איתן, דבר שמהווה קשר פסול שמקים לגישתה עילת פסלות". השופט קבע כי אין בדברים ולא כלום: "הגב' קוסטינר אינה מזכירה בלשכתי, היא עובדת במזכירות בית המשפט המחוזי במדור חדלות פירעון ואין לי כל היכרות עם בתה".

"במזכירות בית המשפט המחוזי מועסקים עשרות עובדים, שתפקידם הוא מינהלי - טיפול בתיקי בית המשפט - וכזה הוא גם תפקידה של הגב' קוסטינר. הגב' קוסטינר אינה משפיעה על עבודתי ואינה 'לוחשת על אוזני' כמות שנטען בתגובה. ממילא, אין כל השפעה לעובדת היותה של בתה של מזכירה במזכירות בית המשפט שעובדת במשרד עורכי דין על העשייה השיפוטית, ובגדרה על ניהול תיק של המשרד בבית המשפט, לרבות בירורו, שמיעתו, ובוודאי לא על השיקולים וההכרעות.

"כל זאת נעשה על ידי בית המשפט עצמו, ללא מעורבות של המזכירות, ולגופם של דברים ומשיקולים עניינים בלבד. ראיתי לציין בהקשר זה שעו"ד ארז מופיע לפניי בתיקים אחרים, וישנם מקרים שבהם איני מקבל את דעתו ודוחה את בקשותיו, ולרבות בעניינים מהותיים כך שהטענה כי הנני משמש 'חותמת גומי' לבעל התפקיד משוללת כל יסוד".

אורשנטיין החליט לפסול את בקשתה של אור לפסול אותו מלדון בתיק וגם חייב אותה בהוצאות משפט של 2,500 שקל. "למניעת לזות שפתיים אדגיש; דעתי לא 'ננעלה' ואינה מושפעת מזהות החייבת; זהות נושיה; זהות עורכי הדין המייצגים או מפרסומים בתקשורת. הכרעותיי מתקבלות על בסיס העובדות שמונחות לפניי ובהתאם להוראות הדין".

אור לא הסתפקה בטענות נגד אורנשטיין. היא קבלה גם על התנהלותם של חלק מעורכי הדין הרבים שייצגו אותה. בין היתר, היא הלינה על התנהלותו של עו"ד ד"ר יעקב וינרוט, שייצג אותה בתחילת ההליכים וגבה לדבריה שכר טירחה בסכום של מאות אלפי שקלים מבלי שייצג אותה כמתחייב.

השופט איתן אורנשטייןצילום: מוטי מילרוד

בנוסף, היא העלתה טרוניות כלפי השופטת בדימוס ורדה אלשיך ונגד בעלה, יוסף אלשיך; שלי נרקיס שעמו היתה מצויה בקשרים; בנק מזרחי וכן עובד בכיר של הבנק - אופיר מורד, שמשמש ראש חטיבה עסקית בבנק, ושלטענתה קיבל שוחד; עו"ד איתן ארז, בעל התפקיד, שלטענתה כשלים מהותיים בהתנהלותו.

אורנשטיין התייחס לטענותיה של אור בדבר קשר פסול בינו ובין עו"ד איתן ארז. אור טענה כי אורנשטיין אישר לארז שכר טירחה של עשרות מיליוני שקלים, אולם הוא תמה על הטענה הזו והדגיש כי  השכר היחיד שאושר לבעל התפקיד הוא בסך של 29 אלף שקל בלבד וזאת בגין מימוש רכב של אור.

אור הלינה גם על יחס בלתי נאות של אורנשטיין שלטענתה לא נתן לה את יומה בבית המשפט, היא העלתה חששות למשוא פנים והטיית דין. "גם בדברים אלה אין ולא כלום". פסק אורנשטיין. "עיון בהשתלשלות בירור ההליכים בתיק מלמדת על אורך הרוח שגיליתי כלפי החייבת והחברות, שעה שנתתי להן לבקשתן ולפנים משרות הדין ארכות רבות חרף התנגדות הנושים. בהקשר זה אדגיש שהחייבת יוצגה על ידי מספר ניכר של עורכי דין, שהתחלפו חדשות לבקרים, ובאופן חריג מהמקובל.

"החייבת עתרה פעמים רבות לדחיות דיונים ולמתן ארכות להגשת כתבי טענות וזאת בין היתר לטענתה על מנת לאפשר לבאי כוחה החדשים ללמוד את התיק, להיערך לדיונים ולהגיש את כתבי הטענות. חרף התנגדות הנושים ובעל התפקיד לדחיות ולמתן הארכות, סברתי שיש ליתן לחייבת את יומה בבית המשפט ומשכך באתי לקראתה ונעתרתי לבקשות לדחייה ולמתן הארכות חרף התנגדות הנושים".

אורנשטיין הוסיף גם כי בחר שלא להעניק סעדים דרסטיים שהתבקשו על ידי הנושים נגד אור והחברות, כולל מתן צווי כינוס זמני ופירוק זמני, וזאת עד לאחר התבהרות פני הדברים ולאחר שהונח דו"ח ממצה. לדבריו, הוא גם נענה לבקשתה להגיש בקשה להסדר נושים ולהקפאת הליכים ועל מנת למנוע את מתן הצווים. בנוסף, ציין אורנשטיין כי בניגוד לנטען על ידי אור באשר ליחס של בית המשפט כלפיה וכלפי ובני משפחתה, הוא דווקא איפשר להם להמשיך להתגורר בדירה שאליה פלשו וגם לאחר שבית המשפט העליון דחה בקשה לעיכוב ביצוע.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker