סרטוני וידאו ועדות של המפקד במילואים: דנקנר ושטרום מתכוננים לדיון בעונש

עוד קודם לכן ביקש דנקנר לשנות את מועד הדיון שהיה קבוע בתחילה לתקופת החגים, מפני שחלק מעדי האופי שהתכוון להזמין שהו בחו"ל ■ העונש המקסימלי על העבירות בהן הורשעו - חמש שנות מאסר

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
צילום: אביגיל עוזי

ביום ראשון הקרוב ייערך שלב הטיעונים לעונש במשפטם של נוחי דנקנר, לשעבר בעל השליטה באי.די.בי, ושותפו איתי שטרום. השניים צפויים להתייצב שוב באולמו של השופט חאלד כבוב מהמחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב, הפעם - אחרי שכבר הורשעו. העונש המקסימאלי לעבירות בהן הורשעו הוא חמש שנות מאסר.

דנקנר הגיש בימים האחרונים לבית המשפט בקשה להקרנת סרטון במסגרת הדיון, ועוד קודם לכן ביקש לשנות את מועד הדיון שהיה קבוע בתחילה לתקופת החגים, מפני שחלק מעדי האופי שהתכוון להזמין שהו בחו"ל. שטרום מצדו, מתכוון להעיד לטובתו את מפקד יחידת המילואים בה הוא משרת. שטרום ביקש כי העדות תישמע בדלתיים סגורות, שכן מדובר בעדות העוסקת, בין היתר, בעניינים סודיים של ביטחון המדינה. כמו כן, ביקש גם הוא להקרין סרטון וידאו מטעמו.

דנקנר ושטרום הורשעו בעבירות של תרמית בניירות ערך, כשהשפיעו על תנודות השער שלהם והניעו, או ניסו להניע, את רכישתם. בהכרעת הדין הדגיש כבוב כי דנקנר ושטרום פעלו באופן משותף ומתואם לתמיכה בשער מניית אי.די.בי, פעילות שמטרתה העיקרית היא הגדלת מחזור המסחר במניה ומניעת ירידת השער שלה, כמו גם העברת מסר לשוק שיש גורמים חסרי עניין שקונים ומוכרים את הנייר ללא מניע פסול.

בסופה של הכרעת דין מנומקת היטב, שמשתרעת על פני 280 עמודים, סיכם כבוב: "הראיות הנסיבתיות הרבות עליהן הצביעה הפרקליטות הביאו אותי, ללא צל של ספק, למסקנה הגיונית אחת ויחידה: אין מדובר בהשקעה שנועדה לבניית פוזיציה כלכלית, אלא בתוכנית של שטרום, שבבסיסה רצון אמיתי וכן לסייע לדנקנר ולאי.די.בי. עם זאת, האופן שבו פעילות זו התבצעה אינו לגיטימי בלשון המעטה, והוא כרוך ושזור ברצון להשפיע על השער ועל מחזורי המסחר במניה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker