צפו

לקראת הדיון היום בפשיטת הרגל של פישמן: כך נראה ביתו של טייקון בחובות

היקף חובותיו של פישמן הוא כ-5 מיליארד שקל - ושווי נכסיו מוערך ב-70-50 מיליון שקל

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים15
אפרת נוימן

השופט איתן אורנשטיין מבית המשפט המחוזי בתל אביב ידון היום (ה') בבקשה לפשיטת רגל נגד איש העסקים אליעזר פישמן שהגישה רשות המסים בתחילת אוגוסט ולמינוי כונס או כונסי נכסים על מנת שינהלו את ההליך. חובותיו של פישמן - רובם לשני הבנקים הגדולים פועלים ולאומי - מוערכים בכ-5 מיליארד שקל. לדיון הגיעו פישמן עצמו וכ-20 עורכי דין שמייצגים את כל הצדדים.

בתחילת החודש בתקופת הביניים עד להחלטה בבקשה לצו כינוס. "טוב ייעשה אם הנושים והמשיב ינצלו את התקופה עד לדיון בבקשת כינוס הנכסים שקבוע ליום 29 בספטמבר על מנת לבוא בדברים ולנסות להגיע לידי מתווה הסדר, תוך שקלול כלל העניינים הדרושים לכך", כתב אורנשטיין בהחלטתו. ואולם, הצדדים לא הגיעו להסכמות.

אורנשטיין ציין כי בתיק זה אין מחלוקת בדבר היותו של פישמן חדל פירעון, כשלגישתו של פישמן עצמו היקף חובותיו הוא כ-3.9-3.4 מיליארד שקל ונכסיו בשווי של 70-50 מיליון שקל - כך שדומה שהתקיים מעשה פשיטת רגל. בנוסף, הוא החליט כי התיק לא יעבור לגישור בפני השופטת בדימוס ורדה אלשיך כפי שפישמן ביקש ולאחר שהבנקים הסכימו אך רשות המסים סירבה.

כדור השלג המשפטי החל בתחילת אוגוסט לאחר שבית המשפט העליון דחה את הערעור של פישמן על פסיקת בית המשפט המחוזי ביחס לשומת המס שהגיש ל-2006 ולא איפשר לו לקזז הפסדי הון כנגד רווחי הון שהיו לו כתוצאה ממכירת מניות. יום לאחר מכן, הוגשה על ידי רשות המסים הבקשה לפשיטת רגל נגד פישמן בגלל חוב הנאמד בכ-196 מיליון שקל. לאחר מכן ביקשו גם הבנקים - שעד כה נמנעו מלהגיש בקשה לפשיטת רגל נגד פישמן - להצטרף להליך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker