עולה על כל דמיון: השר שלח את עוזרו לקנות לו קוקאין - והשתמש בו באירועים רשמיים

ערוץ 10 מדווח הערב כי שר התיירות לשעבר, סטס מיסז'ניקוב, חשוד כי צרך סמים בשלושה אירועים רשמיים; על פי החשד, שלח את אחד מיועציו לבצע את הרכישה

TheMarker Online
סטס מיסז'ניקוב
סטס מיסז'ניקובצילום: אייל טואג
TheMarker Online

פרשת "ישראל ביתנו" הולידה גם חשדות שאינם קשורים לאירועים המרכזיים שבהם היא עוסקת. הפרקליטות הודיעה היום (ב') כי שר התיירות לשעבר, סטס מיסז'ניקוב, חשוד כי במספר אירועים רשמיים בארץ ובחו"ל, בהם השתתף בעת ששימש בתפקידו, שלח את אחד מיועציו לרכוש עבורו סם מסוג קוקאין - ואף השתמש בסם במהלך אותם אירועים. 

ערוץ 10 מדווח הערב כי אחד מעדי המדינה המרכזיים בפרשה סיפר לחוקרי המשטרה שכעוזרו האישי של מיסז'ניקוב הוא קיבל משימה: לרכוש עבור השר קוקאין. עוד דווח כי המידע הגיע באחרונה, ומיסז'ניקוב, שנחקר בעניין רק בשבוע שעבר, הכחיש את הדברים. 

לפי הדיווח, מדובר בשלושה אירועים רשמיים שבהם צרך שר התיירות לשעבר סמים: האחד היה באירוע רשמי במועדון לילה במדריד ב-2010, השני בביקור רשמי בניו יורק ב-2012 והשלישי בפסטיבל סטודנטים באילת.

מיסז'ניקוב חשוד גם כי העביר לאותו פסטיבל סטודנטים תקציב של מיליון שקלים, ובמקביל ביקש ממארגניו כי יעסיקו את בת זוגו. מארגני הפסטיבל, אשר חפצו בסיוע משרד התיירות, נעתרו לבקשתו של השר, ושילמו לבת הזוג עשרות אלפי שקלים. 

עו"ד יובל ששון ממשרד מיתר, ליקוורניק, גבע, לשם, טל ושות', המייצג את מיסז'ניקוב, מסר היום את הדברים הבאים: "טיוטת כתב האישום מגלה כי מעצרו של מר מיסז'ניקוב בדצמבר 2014 במסגרת פרשת "ישראל ביתנו" היה מעצר שווא, שככל הנראה כל מטרתו היתה משיכת כותרות. הטיוטה אינה כוללת ולו אישום אחד הנוגע לאותה פרשה. מדובר במיחזור של טענות שנבדקו לפני שנים על ידי מבקר המדינה וקיבלו מענה מפורט וענייני.

"לכך הוסיפו אישום שלא ניתן אלא לכנותו כניסיון אחרון, נואש וזדוני להשחיר את פני מרשי. אישום אשר אנו בטוחים כי ייעלם כלעומת שבא. אנו בטוחים כי בשימוע נמצא אוזן קשבת בפרקליטות, וכי יעלה בידינו להפריך את הטענות אחת לאחת, כמו גם את סיפורי הבדים שנטווה כנגד מרשי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker