תביעה ייצוגית נגד קלאבמרקט: תווי קנייה שהנפיקה שקולים לני"ע ובעלי השליטה צריכים לפצות את מחזיקי התווים

היקף התביעה נאמד בכ-100-50 מיליון שקל; על פי הנטען, לו היתה קלאבמרקט נדרשת לפרסם תשקיף בטרם הציעה למכירה את תווי הקנייה, קשה להאמין כי אדם סביר היה מעלה בדעתו לרכוש אותם; קלאבמרקט, נטען, ביקשה מימון חיצוני והשיגה אותו ע"י הנפקה לציבור של תווי קנייה

ענת רואה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ענת רואה

מאת ענת רואה ואמיר הלמר

תביעה ייצוגית נגד הקלאברמרקט ונגד בעלי השליטה בקלאבמרקט, משפחת בורוביץ, הוגשה היום לביהמ"ש המחוזי בתל אביב. היקף התביעה נאמד בכ-50 עד 100 מיליון שקל. עילת התביעה היא הטענה שתווי הקנייה שהנפיקה הרשת שקולים למעשה לניירות ערך ולכן צריכות היו לחול עליהם ההוראות בחוק ניירות ערך המאפשרות ליצור "הרמת מסך" לבעלי המניות במקרה של נזק לציבור. עוד נתבעים בתביעה יוסי רוזן, המנכ"ל לשעבר יעקב גינזבורג והדירקטורים יעקב גלברד, רן קרול ונדב פלטי.

את התביעה הגיש התובע גדי ברקו, הטוען כי הוא מחזיק בתווי קנייה בסכום של 700 שקל, באמצעות עוה"ד יצחק אבירם, נועם שכנר ואלעד מן. בתביעה נטען כי תווי הקנייה בהיקף של 200 מיליון שקל שהונפקו לציבור, הינם איגרות חוב לכל דבר ועניין. קלאבמרקט, נטען, ביקשה מימון חיצוני והשיגה אותו ע"י הנפקה לציבור של תווי קנייה והפיכת הציבור למלווה לחברה. אלא שלטענת התובע, הנפקה של ניירות ערך בסכום כזה מחייבת פיקוח של הרשות לניירות ערך, ובין היתר באמצעות החובה לחברה לפרסם תשקיף, פיקוח שלא היה במקרה זה.

על פי הנטען, לו היתה קלאבמרקט נדרשת לפרסם תשקיף בטרם הציעה למכירה את תווי הקנייה, קשה להאמין כי אדם סביר היה מעלה בדעתו לרכוש אותם. זאת מאחר שהנתונים שהיו מתפרסמים היו חושפים את הקשיים הכלכליים הניכרים בהם מצויה החברה.

מטרת התביעה הייצוגית היא להגיע למעשה לכיסיהם של בעלי השליטה בקלאבמרקט, שכן לטענת התובעים אם יכיר ביהמ"ש בתביעה לפי חוק ניירות ערך, עליו להטיל את האחריות על הדירקטורים, המנכ"ל ובעלי השליטה בחברה, בהתאם להוראות חוק ניירות ערך.

בתביעה נאמר כי על פי הנתונים הידועים כיום נמצאים בידי הציבור תווי קנייה בסכום כולל של בין 50 ל-100 מיליון שקל. לאור זאת מבקשים התובעים להורות כי החברה ובעלי מניותיה יחוייבו לשלם את סכום התווים לציבור המחזיק בהם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker