שופטי העליון לג'קי בן זקן ואיתן אלדר: תמשכו את הערעור - והעונש יקוצר בכשליש

אלדר ביקש לקבל את ההצעה שעלתה במהלך הדיון היום בערעור על גזר הדין ■ לפי ההצעה, העונש של בן זקן יקוצר מ-36 חודשים ל-26 ושל אלדר מ-36 חודשים ל-22 חודשים

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי בן זקןצילום: אוליבייה פיטוסי
אפרת נוימן

האם עונשם של איש העסקים ג'קי בן זקן ואיש שוק ההון איתן אלדר יקוצר? היום דנו שופטי בית המשפט העליון, אסתר חיות, ענת ברון ואורי שהם, בערעור (החלופי) שהגישו בן זקן ואלדר על העונש שנגזר עליהם בבית המשפט המחוזי בתל אביב - שלוש שנות מאסר. זאת לאחר שביום שני נערך דיון בערעור על הכרעת הדין.

במהלך הדיון הציעו השופטים כי השניים ימשכו את הערעור שהגישו על הכרעת הדין ועונשם יקוצר - 26 חודשים לבן זקן, ו-22 חודשים לאלדר שכבר החל לרצות את עונשו בתחילת השנה. כמו כן, יגדלו הקנסות שקיבלו - 250 אלף שקל לכל אחד.

כעת, עורך הדין אמיר טבנקין, המייצג את המדינה, צריך להודיע לבית המשפט אם הוא מסכים לכך במידה שהמערערים יקבלו את ההצעה. אלדר, באמצעות עורכת דינו מיכל רוזן-עוזר, כבר הודיע כי הוא מסכים להצעה וביקש, אם בן זקן אינו מסכים, להפריד בין הערעורים. בן זקן, לעומת זאת, ביקש שהות להחליט.

בנובמבר הרשיע השופט דוד רוזן את בן זקן ואלדר בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, השפעה בתרמית על שערי ניירות ערך וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. השניים, כך נקבע בהכרעת הדין, פעלו להעלאת השער של מניית מנופים פיננסיים בפעולות יזומות ומכוונות של רכישת מניות במהלך המסחר בבורסה. זאת, כדי לגרום לכך שמניית החברה תעמוד בתנאי הכניסה למדד. גם אלדר ערער על הכרעת הדין והעונש אך הוא לא ביקש עיכוב ביצוע והחל לרצות את עונשו במקביל לערעור.

איתן אלדרצילום: תומר אפלבאום

רוזן קבע כי בן זקן הורה לאלדר לבצע מהלך משמעותי בעל עוצמה להעלאת שער מניית מנופים, וכי אלדר ביקש ממקורביו לא למכור את מניית מנופים כדי להשפיע על שער המניה במהלך ההתמודדות לכניסה למדד. האיש הקובע, על פי רוזן, הוא בן זקן, שנשקפת מעורבותו ושליטתו בעשייה של אלדר. הראיות החזקות שעמדו לרשות התביעה בתיק היו האזנות סתר, שאותן ניתח רוזן אחת לאחת וקבע כי זוהי "תוכנית המרמה בהשתקפותה" וכי הן מלמדות על הקשר הפלילי שנרקם בין בן זקן לאלדר.

בדצמבר הגישו השניים ערעורים על הכרעת הדין וגזר הדין. בן זקן מיוצג על ידי עורכי הדין ירון קוסטליץ, נבות תל צור וירון ליפשס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker