נוחי דנקנר יעבור לגור בשכירות בווילה בהרצליה - ומי ישלם?

בשבוע שעבר הורשע דנקנר יחד עם בנקאי ההשקעות איתי שטרום בעבירות של תרמית בקשר לניירות ערך ■ השטח הבנוי של הבית המפואר אותו יפנה דנקנר תוכנן על ידי האדריכל אלכס כהן, והוא משתרע על פני 930 מ"ר

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים11
יסמין גואטה
יסמין גואטה

, לשעבר בעל השליטה ב שאמור לפנות עד סוף החודש את הווילה המפוארת שלו בהרצליה פיתוח במסגרת - יעבור לגור בשכירות אבל ישאר בהרצליה פיתוח. מי שישלם על השכירות הוא אביו - יצחק דנקנר.

דנקנר האב מסייע לבנו בתשלום החובות לבנקים. בדיון שהתקיים אתמול (ד') בבית המשפט בעניין בקשת הפרקליטות להורות על צו עיכוב יציאה מן הארץ אמר סנגורו, גיורא אדרת כי הסדר החוב עליו חתם באחרונה עם הבנקים מבוסס על עסקים בחו"ל.

אדרת ציין כי יומיים אחרי הכרעת הדין הקשה דנקנר שילם 32 מיליון שקל לבנקים. "חלק גדול מהסכומים מקורם באביו של דנקנר שיש לו עסקים רבים בחו"ל. דנקנר האב כבר לא טס נוכח גילו - ונוחי דנקנר מנהל את עסקיו. יש צורך בנסיעות לימים ספורים בחו"ל. את הרעיון שאפשר לנהל דברים מהארץ בוידאו קונפרנס אנחנו יודעים ועיקר הטיפול אכן נעשה מהארץ. מדובר במקרים בהם לא ניתן לעשות את הדברים בשלט רחוק". הדגיש.

נוחי דנקנר בהכרעת הדין במשפט הרצת המניות באי.די.בי
נוחי דנקנר בהכרעת הדין במשפט הרצת המניות באי.די.בי צילום: אביגיל עוזי

השטח הבנוי של הבית המפואר אותו יפנה דנקנר תוכנן על ידי האדריכל אלכס כהן, והוא משתרע על פני 930 מ"ר, כולל מרתף וחניה, שבה יש מקום לשתי מכוניות מנהלים גדולות ולסירה. הבית כולל בריכה בשטח 84 מ"ר, חמישה חדרי שינה עם שירותים ואמבטיה צמודים, יחידת הורים בשטח 50 מ"ר, חדר ארונות בשטח 20 מ"ר, מטבח, שני חדרי אוכל, סלון, חדר כושר, מעלית, חדר משפחה ומרתף. מחוץ לבית יש בריכת נוי וחצר אנגלית.

המגרשים לבניית הבית נקנו בתחילת 1998. בנתוני רשות המסים מופיעות שלוש עסקות רכישה, שבוצעו בפברואר 1998 בתמורה לכ-9.3 מיליון שקל. בשלהי 2013, שלושה חודשים לפני שאיבד את אי.די.בי, העביר דנקנר מחצית מהזכויות על הבית על שם אשתו.

בשבוע שעבר הורשע דנקנר יחד עם בנקאי ההשקעות איתי שטרום בעבירות של תרמית בקשר לניירות ערך בדרך של השפעה בתרמית על תנודות השער של ניירות ערך ותרמית בקשר לניירות ערך בדרך של הנעה או ניסיון להניע לרכוש ניירות ערך. העונש המקסימלי לעבירות האלה הוא חמש שנות מאסר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker