השופט אליקים רובינשטיין: "לגיטימי למתוח ביקורת על בית המשפט"

רובינשטיין שנאם אתמול בטקס חלוקת תארים במרכז האקדמי לב אמר "מי שקורא בתקשורת הכרעה פוליטית ורוצה להכיר את העובדות כהוויתן - שלא יסתפק בתקשורת ויקרא את פסק הדין בעצמו במקרים רגישים"

אפרת נוימן

שופט בית המשפט העליון, המשנה לנשיאה, אליקים רובינשטיין, התייחס אתמול (ד') להתקפות שנשמעו בחודשים האחרונים על בית המשפט העליון, ואמר כי: "ביקורת על ההכרעה של בית המשפט בנושא כזה או אחר היא לגיטימית. ניתן ומותר למתוח ביקורת על בית המשפט".

הוא הוסיף כי "מי שקורא בתקשורת הכרעה פוליטית ורוצה להכיר את העובדות כהוויתן - שלא יסתפק בתקשורת, כדאי לקרוא בפסקי הדין עצמם בנושאים רגישים. בכל פסק דין האתר של בית המשפט פתוח רבע שעה אחרי שפסק הדין נחתם, חינם לכל אחד".

אליקים רובינשטיין
אליקים רובינשטייןצילום: תומר אפלבאום

לדבריו, הנושאים בהם עוסק בית המשפט יכולים להיות שנויים במחלוקת, ביניהם: מגדר, שוויון לנשים, שוויון למיעוטים, דת ומדינה, גיור, שבת, כשרות, שוויון תקציבים וקרקעות, מילואים, התנחלויות, נושאי פלסטינאים וגם ביקורת חוקתית. את הדברים אמר רובינשטיין במהלך טקס הענקת תארים לכ-100 בוגרי הפקולטה לניהול במרכז האקדמי לב. 

לאחר הכרעת בג"ץ במארס שקבעה כי פסקת ההגבלה במתווה הגז אינה חוקית אמר שר האנרגיה, יובל שטייניץ, כי "מדובר בהחלטה אומללה" ו"בלתי־סבירה" והוסיף כי "עם כל הכבוד לבית המשפט העליון, לעניות דעתי, התערבות מסוג זה בהחלטות הממשלה והכנסת לא היתה מתרחשת בדמוקרטיות מערביות אחרות".

שרת המשפטים, איילת שקד, אמרה כי ההחלטה מהווה התערבות בוטה ומיותרת בהחלטת הממשלה. בכלל, השרה שקד אינה מסתירה את עמדתה בדבר האקטביזם המוגזם מבחינתה של העליון. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker