המשטרה: קיימת תשתית ראייתית לכתב אישום נגד רמי לוי

ערוץ 2: המשטרה ממליצה להגיש כתב אישום נגד לוי בחשד למעורבות בשימוש בניגוד לחוק במידע שהוצא ממערכות התקשורת של הרשת על עובדים ומתחרים

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רמי לוי בביתו בירושלים
יסמין גואטה
יסמין גואטה

המשטרה ממליצה להגיש כתב אישום נגד רמי לוי בחשד למעורבות בשימוש בניגוד לחוק במידע שהוצא ממערכות התקשורת של הרשת על עובדים ומתחרים - כך פורסם אתמול (ה') ב"תוכנית חיסכון" בערוץ 2.

במארס האחרון נחקר לוי באזהרה במשטרת מחוז ירושלים יחד עם חתנו אופיר אטיאס, המנהל את פעילות הסלולר בחברה. לוי שוחרר אז לביתו בשעות הערב המאוחרות ואטיאס שוחרר בתנאים מגבילים. חברת רמי לוי שיווק השקמה דיווחה במארס לבורסה כי לוי ואטיאס הם בין הבכירים שזומנו לחקירה. לטענת החברה, "לא נעשה כל שימוש במערכות המידע שאינו בסמכות/ ו/או שאינו כדין. החברה סומכת ידיה על גופי החקירה כי יסיימו חקירתם בהקדם וכי מלאכתם תעשה נאמנה".

החקירה נוהלה במשותף על ידי המשטרה והרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע במשרד המשפטים (רמו"ט). מעורבותה של רמו"ט קשורה להיבטי החקירה הנוגעים לשימוש במידע אישי של לקוחות חברת הסלולר. חקירת המשטרה החלה כבר בינואר, אז נחקר באזהרה אלקנה (אלקי) אלון, לשעבר מנהל פעילות הסלולר של רמי לוי. אלון פירסם פוסט ארוך בפייסבוק, שבו העלה טענות חמורות לגבי הניהול של רשת רמי לוי השקמה ורמי לוי תקשורת.

הפרשה החלה בינואר 2016, אז פירסם אלקי אלון בפוסט ארוך ומפורט שורה ארוכה של טענות קשות, הכוללות פעילות לכאורה בניגוד לחוק ולמינהל התקין של חברת רמי לוי. בין השאר, אלון העלה טענות להתעלמות וטיוח לכאורה של לוי לגבי עובד בכיר שהטריד מינית עובדות, העסקה לכאורה של מקורבים ללא נימוק מקצועי, הענקת מתנות למקורבים, חריגה מתנאי רישיון משרד התקשורת ואף שיטות של מרמה, כביכול, כלפי משרד התקשורת.

מתוך הפוסט של אלקי אלוןצילום: תצלום מסך

בתגובה, הגיש לוי תלונה במשטרה בטענה שנסחט באיומים על על ידי אלון. לדבריו, אלון דרש ממנו 450 אלף שקל - "וכשזה לא קרה, הלך לספר עליי שקרים". לוי אף הציג הודעה מאיימת שקיבל לכאורה מאלון: "60 דקות בדיוק משליחת הודעתי אליכם. זהו הזמן שאמתין לביצוע העברת זה״ב לחשבון שלי בבנק אגוד בסך 450,000 אש״ח...לא בא לכם לשלם? יותר מאשמח מעבר לפוסט המדובר ולכל מה שהוא יביא איתו, לקחת את שניכם לבית משפט, תהיו ההצגה הכי טובה בעיר".

ההודעה ששלח אלקי אלון לרמי לויצילום: תצלום מסך

מנגד, סיפר אלקי אלון כי הוא מאוים. לדבריו, "איימו עלי בהרבה הזדמנויות – גם בפייסבוק, גם בהודעות ובטלפונים. זה הגיע לכך שאנשים הגיעו אלי הביתה וניסו להחתים אותי על חבילות מרמי לוי. שלושה שבועות אחרי פרסום הפוסט, הגיעו אלי אנשים ב-12 בלילה, דפקו בדלת. קודם כל נבהלתי, נבהלתי מאוד. הכלב גם נבח, השתולל, היה בהיסטריה. נורא פחדתי. התרחקתי מהדלת וצעקתי לעברם. אני לא חושב שחקירה רצינית כזאת נגד איש שמחזיק רשת מאוד מאוד גדולה בישראל - חברה ציבורית - היתה נפתחת בלי שלמשטרה היה מידע בעניין מעבר למילה שלי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker