כתב אישום יוגש נגד עורך דין נבות תל צור – בכפוף לשימוע

תל צור חשוד בשיבוש מהלכי משפט ■ תל צור מסר: "שולה זקן היא שפנתה אלי לצורך התייעצות ואני ייעצתי לה על פי מיטב הבנתי. אני חולק על עמדת הפרקליטות לפיה שיבשתי כביכול הליכי משפט"

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עו"ד נבות תל צור
עו"ד נבות תל צורצילום: עופר וקנין

עו"ד נבות תל צור, שותף בכיר במשרדו של רם כספי, קיבל הערב הזמנה לשימוע לפני הגשת כתב אישום. במאי 2014 הודיעה המשטרה כי היא גיבשה תשתית ראייתית נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ועורך דינו תל צור, בגין החשד ששיבשו הליכי משפט והדיחו עד. 

לפי החשדות, אולמרט ותל צור ביצעו מהלכים להניא את שולה זקן מלחתום על הסדר טיעון בפרשת הולילנד, ובהמשך פעל אולמרט להשפיע על עדותה בבית המשפט. בתחילת השנה חתם אולמרט על הסדר טיעון בתיק שיבוש הליכי המשפט. במסגרת ההסדר, הוא הודה בשני אישומי שיבוש הליכי משפט בגינם נגזרה עליו חצי שנת מאסר - מתוכם חודש מאסר במצטבר למאסר שהחל לרצות בפברואר.

על פי החשד נגד תל צור, הוא פעל מטעמו של אולמרט לשם סיכול הסדר הטיעון שעמד להיכרת במהלך ניהול משפט הולילנד בין התביעה לזקן, וזאת כדי למנוע את הפיכתה של זקן לעדת תביעה נגד אולמרט, באופן אשר עלול היה לפגוע בו.

במסגרת זו, נפגש תל-צור עם זקן ובני משפחתה, בלא ידיעת סניגורה, ניסה להניא אותה מלחתום על הסדר הטיעון ולהשפיע על תוכן עדותה כעדת תביעה. בתום הפגישה אף הציע לה סיוע כספי מטעמו של אולמרט. בהמשך, אף הציע לזקן הכפלה של התמיכה הכלכלית שקיבלה עד אז וכן סיוע במימון סניגור פרטי, אם תחליט שלא להמשיך להיות מיוצגת ע"י עורך דינה דאז.

מנבות תל צור נמסר: "אני עו"ד וסניגור מזה 30 שנה ויודע היטב את הגבול בין מותר לאסור בייעוץ לנאשם בהליך פלילי. אני חולק על עמדת הפרקליטות לפיה שיבשתי כביכול הליכי משפט וכמוני חושבים עורכי דין וסניגורים בכירים וכן פרקליטים ושופטים בדימוס, שראו את מלוא חומר הראיות ומשוכנעים שלא ביצעתי עבירה כלשהי.

"שולה זקן היא שפנתה אלי לצורך התייעצות ואני ייעצתי לה על פי מיטב הבנתי, על פי הנתונים שהניחה בפני, משיקולים מקצועיים וענייניים, כאשר טובתה לנגד עיניי. במסגרת השיחות שהוקלטתי ללא ידיעתי לא רק שלא ניסיתי להניא את גברת זקן מלחתום על הסדר הטיעון ולא הבטחתי לה דבר כנגד אי חתימתה, אלא ההיפך הוא הנכון: הבעתי בפניה את עמדתי שמדובר בהסדר סביר מבחינתה, אם כי ניתן היה לדעתי לשפר את תנאיו. הבהרתי לה במפורש שיש להפריד בין ההתלבטות שלה בנושא הסדר הטיעון לבין הסיוע שהיא מצפה לקבל מאולמרט. 

"ההחלטה האם לחתום על הסדר הטיעון הייתה ונותרה לאורך כל הדרך החלטה אישית ועצמאית של שולה זקן, אשר נועצה בנושא זה גם עם עורכי דינה. אני מקווה שבתום השימוע שיערך ותתקבל עמדתי, טיוטת כתב האישום תיגנז, ולא יהיה צורך לנהל בעניין זה משפט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker