"עורך הדין של שרה נתניהו מנסה להלך אימים על בתי המשפט"

הנהלת בתי המשפט תגיש ללשכת עורכי הדין תלונה נגד עו"ד יוסי כהן שאמר אתמול לאחר ההחלטה לפצות עובד במעון ראש הממשלה: "היחס הפוגעני האמיתי הוא של השופטת פרוז'ינין"

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרה נתניהו ובא כוחה עו"ד יוסי כהן בבית הדין האזורי לעבודה, באוקטובר
שרה נתניהו ובא כוחה עו"ד יוסי כהן בבית הדין האזורי לעבודה, באוקטוברצילום: אמיל סלמן

הנהלת בתי המשפט הגיבה הבוקר (ד') בחומרה לדבריו של עו"ד יוסי כהן והודיעה כי בכוונתה להגיש תלונה משמעתית ללשכת עורכי הדין.

"בתי המשפט ובכללם בתי הדין פוסקים בהתאם לדין ואין עליהם מורא פרט למורא הדין. מערכת בתי המשפט והעומדים בראשה מביעים את סלידתם מן הדברים הקשים וחסרי האחריות, אשר נאמרו על ידי עורך הדין יוסי כהן, בא כוחה של משפחת נתניהו. דבריו של עורך הדין כהן, שתפקידו לשמש כקצין בית המשפט, מהווים נסיון להלך אימים על בתי המשפט בתיקים בעניין מעון ראש הממשלה שאינם חלוטים. בכוונת מערכת בתי המשפט להגיש עוד היום תלונה ללשכת עורכי הדין בעניין התבטאויותיו של עורך הדין יוסי כהן". נכתב בהודעה ששיגרה הבוקר דוברת הנהלת בתי המשפט.

עו"ד כהן הגיב אתמול לפסק דינה של השופטת דיתה פרוז'ינין מבית הדין האזורי לעבודה בירושלים, שקיבלה את רוב טענותיו של גיא אליהו עובד התחזוקה לשעבר במעון ראש הממשלה ופסקה כי יפוצה בסכום של 132.5 אלף שקל.  פרוז'ינין קיבלה את טענותיו של אליהו על תנאי העסקה פוגעניים ומציינת את התקריות שבהן ספג צעקות, נזיפות ודרישות בלתי סבירות מרעיית ראש הממשלה שרה נתניהו. 

בתגובה לפסק הדין, אמר כהן: "היחס הפוגעני האמיתי הוא של השופטת פרוז'ינין שכצפוי התעלמה שוב באופן בוטה ומוטה מעדותה של הגברת נתניהו. המשפט נוהל באופן חד צדדי ולא התאפשר לגברת נתניהו להביא עדים שיפריכו את טענותיו השקריות והמרושעות של גיא אליהו. בכוונתנו לערער על פסק דין שגוי ומוטה זה".

השופטת דיתה פרוז'יניןצילום: אוליבייה פיטוסי

גם לשכת עורכי הדין מתחה הבוקר ביקורת נוקבת על דבריו של כהן: "לשכת עורכי הדין מביעה מחאה על התבטאויותיו של עו"ד יוסי כהן, בא כוחה של רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, נגד שופטת בית הדין האזורי לעבודה בירושלים, דיתה פרוז'ינין. התבטאויות מסוג זה מצד עורך דין בישראל כלפי בית המשפט הינן בלתי מקובלות ויש להוקיען ולהסתייג מהן. הניסיון להטיל דופי בבית המשפט ולהתגולל על שופטת העושה מלאכתה נאמנה אינו ראוי ואינו מכבד את ציבור עורכי הדין.

"חשוב להדגיש, כי אין באמור לעיל כדי לחוות דעה ביחס לפסק הדין עצמו ולתוכנו. לשכת עורכי הדין הינה חלק מרכזי משלטון החוק ומתוך כך, היא רואה חובה לעצמה להגן על מערכת המשפט ולהסתייג מכל התבטאות החורגת מכללי הביקורת המקובלים. הסתה והשמצה כלפי שופטת, אשר מטבע הדברים מנועה מלהגיב, אינן מצב שניתן להשלים עמו ולקבלו, ולכן באה תגובה זו".

בעבר העמידה לשכת עורכי הדין לדין את עו"ד רונאל פישר שהתבטא נגד פסק הדין של יעקב העליון ואמר כי המעשה המגונה היחידי זה פסק הדין של בית המשפט ועל כך הוא הועמד לדין. גם עו"ד רועי בלכר הורשע בבית הדין המחוזי של הלשכה ובית הדין הארצי דחה את הערעור שהגיש על הרשעתו. בערעור שהגיש לבית המשפט המחוזי בירושלים ביקש עו"ד בלכר שהלשכה תסכים לביטול ההליך נגדו ולקבלת הערעור שהגיש. בעקבות התנצלות בפני מבקר המדינה דאז, מיכה לינדנשטראוס, שהגיש את התלונה נגדו, הסכימה לשכת עורכי הדין לבטל את הרשעתו.

כהן עצמו הספיק הבוקר להתנצל על הדברים ובהודעה ששיגר הבוקר כתב: "אני מעריך את כל הערכאות השיפוטיות והשופטים ונוהג בהם בכבוד. הביקורת שלי על בית הדין האזורי התמקדה בהליך משפטי מסוים שפגע בזכויותיה של הגב' נתניהו להביא עדים. אין ולא היתה לי כל כוונה לפגוע בשופטת. אני מצטער אם הדברים הובנו אחרת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker