בנק מזרחי טפחות ביקש לממש ארבע דירות של ענבל אור - וגילה שאור פלשה לאחת מהן

ביום חמישי הגיעו נציגי המפרק לדירה ומצאו בה עובדת זרה שפרקה ארגזים ובהם רכושה של ענבל אור ■ בנק מזרחי טפחות לאור סיטי: בעקבות התנהלות בלתי סדירה בחשבונות החברה וחריגות אשראי - הבנק לא יהסס לנקוט בכל זכות או סעד העומדים לשם כיסוי החובות

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יסמין גואטה
יסמין גואטה

האם ענבל אור תאבד את הדירות שבבעלותה? בנק מזרחי טפחות והמפרק איתן ארז הגישו היום (א') לבית המשפט המחוזי בתל אביב ארבע בקשות למימוש ארבע דירות של אור, בגבעתיים וברמת גן, שמשועבדות לבנק. בסוף השבוע הגיש המפרק ארז לבית המשפט בקשה בהולה בה עדכן את השופט אורנשטיין כי אור מנסה לפלוש לאחת הדירות ברחוב ל"ה בגבעתיים וביקש ממנו לקבל צו האוסר על כניסתה של אור לדירה.

החוב הכולל של אור והחברות בבעלותה לבנק עומד על סך של כ-17 מיליון שקל. הבקשות למימוש הדירות הוגשו על ידי המפרק ארז ועו"ד עמית פינס - שמייצג את בנק מזרחי טפחות. הם מבקשים מבית המשפט למנות את שניהם יחד ככונסי נכסים קבועים של הדירות.

ענבל אור

הדירה ברחוב הל"ה רשומה על שם חברת אליענה אור שבבעלות אור, והיא היתה מושכרת עד 1 באפריל. על הדירה רובצת משכנתא בסך 1.4 מיליון שקל והיא משועבדת כולה ללא הגבלת סכום לכיסוי חובות קבוצת החברות לבנק. אלא, שלאחר רישום המשכנתא לטובת בנק מזרחי טפחות, נרשמה ב-3 במארס הערת אזהרה עבור שלי נרקיס בגין הלוואה של 1.5 מיליון שקל. שוויה של הדירה נע בין 4 ל-4.4 מיליון שקל.

ביום חמישי אחר הצהריים הגיעו נציגיו של המפרק לדירה על מנת להחליף מנעול אחרי שהשוכרים האחרונים פינו אותו. אלא, שלפי הבקשה שהוגשה לבית המשפט, כאשר הגיעו נציגי המפרק לדירה פתחה את הדלת עובדת זרה שטענה כי היא עובדת עבור אור וכי היא נמצאת לבד בבית. העובדת ציינה כי היא עובדת עם הבייביסיטר של אור וכי נקראה לדירה כדי לפרוק בה ארגזים. כאשר נשאלה מי משלם את שכרה היא השיבה כי אינה יודעת. המפרק ציין כי הדירה היתה עמוסה בעשרות ארגזים של אור וכי העובדת אישרה כי המעבר בוצע באותו יום. "אור מנסה לפלוש לדירה השייכת לחברה ולעשות בה כשלה", נכתב בבקשה.

המפרק הוסיף כי למיטב ידיעתו, אור מתגוררת בשכירות ברחוב דימיטרי שוסטקוביץ' בתל אביב ודמי השכירות שולמו מראש עד לתחילת חודש יוני. "מסיבה שאינה ברורה עזבה החייבת את הנכס וככל הנראה היא מנסה בשעות האחרונות לפלוש לדירת החברה".

פרויקט של ענבל אור ברחוב הל''ה 52 גבעתיים

המפרק ביקש צו המסמיך אותו לפנות את כל המיטלטלין של אור מהדירה ובהיעדרו של השופט אורנשטיין נותבה הבקשה לשופט חגי ברנר. ברנר קבע כי אינו מוצא לנכון לתת צו לסילוק במעמד צד אחד, אולם החליט להורות על צו זמני והפנה את הבקשה לתגובתה של אור.

הדירה השניה שהבנק מבקש לממש מצויה ברחוב ריינס בגבעתיים והיא שועבדה לו תמורת הלוואה שניטלה לצורך רכישתה ב-2010. בשלב מאוחר יותר ולצורך גיוס אשראי לאור סיטי, אור שעבדה לטובת הבנק את הדירה באמצעות רישום משכנתא נוספת מדרגה ראשונה. על פי הבנק, היתרה לסילוק ההלוואה שמובטחת באמצעות המשכנתא הראשונה עומדת על סך של כ-2.2 מיליון שקל.

החוב של אור סיטי בחשבונותיה, בגין אשראי שניתן לה על ידי הבנק אשר מובטח באמצעות המשכנתא הנוספת, עומד על סך של כ-8.2 מיליון שקל והחוב של אור בחשבונות שלה עומד על כ-300 אלף שקל.

דירה שלישית שהבנק מבקש לממש מצויה ברחוב נווה יהושע ברמת גן אותה שעבדה אור לטובת הבנק תמורת כ-2.7 מיליון שקל. היתרה לסילוק ההלוואה היא 2.3 מיליון שקל. דירה רביעית מצויה ברחוב בן אליעזר ברמת גן. אור לקחה ב-2014 הלוואה לצורך רכישת הדירה. לפני כשנה חתמה על שטר משכנתא מדרגה ראשונה נוספת. היתרה לסילוק ההלוואה עומדת על כ-800 אלף שקל.

לטענת הבנק, כל העת הוצגו לו על ידי אור מצגים לפיהם אור סיטי וקבוצת החברות הינן סולבנטיות ובנות פירעון. אלא שלטענתו, בעקבות התנהלות בלתי סדירה בחשבונות החברה וחריגות מן האשראי שניתן בהן, הודיע הבנק לחברת אור סיטי ולאור עצמה, כי אם אור סיטי לא תמלא אחר התחייבויותיה, הבנק ינקוט בכל זכות או סעד העומדים לרשותו לשם כיסוי חובות אור סיטי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker