ענבל אור מאבדת את הלנדרובר, השופט: קיים חשש לגורל הרכב אם יישאר בידיה

אור טענה כי הרכב דרוש לה לשם הטיפול בארבעת ילדיה וכי לא תהיה תועלת באפסונו ■ השופט איתן אורנשטיין: "הטענות לא נתמכו בתצהיר או אסמכתאות והתנהלותה מקימה יותר מחשש לפגיעה בנכסיה ככל שיישארו ברשותה"

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אפרת נוימן

ענבל אור תפקיד את מכונית הלנדרובר שברשותה - כך הורה הבוקר השופט איתן אורנשטיין מבית המשפט המחוזי בתל אביב. לפנים משורת הדין, ניתנה לה ארכה להפקידו במגרש עד 19 באפריל, בשעה 12:00. 

אם לא תעשה כן, מוסמך כונס הנכסים הזמני, עו"ד איתן ארז, לתפוס את הרכב בכל מקום שבו הוא נמצא ולאחסנו במגרש הרכב. כונס הנכסים הזמני רשאי להסתייע בצד שלישי לשם תפיסת הרכב ואחסונו.

צילום: עופר וקנין

השופט ציין בהחלטתו כי "לא ניתן להתעלם מהתנהלותה של המשיבה בעת האחרונה שמקימה יותר מחשש לפגיעה בנכסיה ככל שאלה יישארו בחזקתה....מעל ומעבר, הרכב עצמו משמש בטוחה בידי הבנק, כאשר לחייבת חוב גדול כלפיו".

הוא הוסיף כי לא התעלם מטענתה של אור על כך שלא תהיה תועלת באפסון הרכב במגרש והעלויות הנלוות לכך והשיב כי אור לא טרחה לתמוך את טענותיה בתצהיר או באסמכתא אחרת, בנוסף לכך שקיים חשש לגורל הרכב אם יישאר בידי אור. "עלויות ההחזקה של הרכב אינן מן הגבוהות לא כל שכן, על כונס הנכסים והבנק יהיה לגבש בהקדם עמדה בשאלת מימוש הרכב". 

אור טענה בתגובתה לבקשת ארז למסור את הרכב כי הוא דרוש לה לשם הטיפול בילדיה. "אחזקה ושימוש ברכב, לאם חד הורית האחראית לגידולם של ארבעה ילדים קטינים אשר קטן ביניהם הוא תינוק בן פחות משנה, אינם מותרות במדינת ישראל, בבחינת הכרח, ומבלי להלאות את בית המשפט הנחמד בכל המשימות היומיומיות של אשה גרושה, המטפלת בילדיה".

לטענת אור, "אמנם מדובר ברכב יקר, אבל לא תצמח שום תועלת באחסון וירידת ערכו במגרש, דבר הנושא עלויות, כאשר בפועל הדבר יצריך את המשיבה לשכור או לרכוש רכב אחר למטרות שפורטו".

לפני כשבוע הורה השופט אורנשטיין על פירוק החברות של אור ובראשן אור סיטי נדל"ן. בנוסף, הוצא צו כינוס נכסים לענבל אור וצו עיכוב יציאה מהארץ. אורנשטיין קבע כי "אין תוחלת להבראת החברה של ענבל אור, לא יהיה נכון להשאיר את הניהול בידיה".

השופט נימק את החלטתו ב"מצב שבו נמצאים הרוכשים, הביטולים, הקפאת הפרויקטים, החשש מפני הברחת רכוש והברחת נכסים על ידי בעלת השליטה". לדבריו, החברות של אור פעלו באופן פירמידאלי, "שכן נמכרו זכויות ביחידות לרוכשים, הגם שמספר היחידות שניתן לבנות לפי המצב התכנוני הקיים נמוך במידה ניכרת לעומת מספר היחידות שנמכר".

בשבוע שעבר גם פתחה המשטרה בחקירה פלילית סביב עסקיה של אור, לאחר שהתקבלו תלונות של לקוחות ופורסם דו"ח חמור של הנאמן בתיק הפירוק שלה. אור נחקרה שעות ארוכות באזהרה ושוחררה בערבות. גם אתמול המשיכה חקירתה. המשטרה בודקת חשדות להונאה וגניבת כספי ציבור. החקירה מתנהלת במחלק ההונאה במחוז תל אביב ובין השאר נבדקים חשדות להלבנת הון, הונאה על מכירות כפולות של דירות, שימוש בכספי ציבור ועוד.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker