הזוג נתניהו נגד העיתונאי יגאל סרנה: "האירוע בכביש 1 – שקר ואובססיה לרמוס את שמנו"

ראש הממשלה ואשתו תובעים מיגאל סרנה 280 אלף שקל בגלל פוסט שכתב בפייסבוק ■ בפוסט תיאר סרנה "מעשה שהיה" שבו שרה נתניהו "זרקה" את בעלה מהרכב באמצע כביש מס' 1

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הזוג נתניהו שוב בבתי המשפט: ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה הגישו היום לבית המשפט השלום בתל אביב תביעה על סך 280 אלף שקל נגד עיתונאי ידיעות אחרונות יגאל סרנה, בגין פוסט שכתב בפייסבוק. בפוסט תיאר סרנה מקרה שלדבריו "מעשה שהיה" שבו שרה נתניהו "זרקה" את בעלה מהרכב באמצע כביש מס' 1.

בפוסט, מהשבוע שעבר, כתב סרנה: "כשבלילה (מעשה שהיה) נעצרת שיירת ראש הממשלה הכבדה, ארבעה רכבים שחורים ועוד ועוד מאבטחים ומגינים ורכבים ונפלט ממנה בחושך אל כביש 1, בצעקות, גבר לא צעיר שהוא עילת הכל, כי אשה אחת לא רוצה שהוא יישאר איתה באוטו ושמה ללעג את כל האבטחה ובעצם את כל המדינה, זה חלק מהחיים. תעשו כל רעש אפשרי שלא נשמע שהכל עולה באש השגעון. הכו בתופים".

שרה ובנימין נתניהו בהדלקת נרות עם עולים חדשים בירושלים, בשנה שעברהצילום: אלכס קולומויסקי

בתביעה, באמצעות עו"ד יוסי כהן, נטען כי מדובר ב"עוולה שביצע סרנה כלפי בני הזוג נתניהו באופן מתועב, ציני, שפל, מרושע וחסר עכבות והכל מתוך מטרתו (המוצהרת כמעט) לנסות ולבייש את התובעים, לשפוך את דמם ולהלבין את פניהם ברבים באמצעות פרסום כזבים מכוערים, שאין בהם ולו שמץ של אמת".

בני הזוג כותבים כי סרנה, בעל טור בידיעות אחרונות, "מתמיד במשך זמן רב בניסיונותיו האובססיביים לפגוע בתובעים בכל מחיר ולרמוס את שמם הטוב בפומבי, מתוך זדון ורשעות לשמה, כאשר בין היתר ובעיקר, ביצע הנתבע שימוש ציני ואכזרי במעמדם הרם של התובעים, תוך שהוא חודר לחייהם הפרטיים, ומפרסם אודותיהם כזבים ותמונות ערוכות ומסולפות שלהם, במטרה להסית את הציבור כנגדם ולבזותם".

הפוסט של יגאל סרנה. צילום מסך

בכתב התביעה מוזכר כי הפוסט זכה לשיתופים רבים. כמו כן מוצגים פוסטים נוספים שבהם תקף סרנה את נתניהו. כך למשל כתב סרנה: "יש חיים גם בזמן ביבי. אבל האוויר מורעל. הנפש קצה. המשאבים מידלדלים. הכל נשאב מאיתנו, למעלה. לחבורת הביזה של החלאה. האיש שצמח כפטריית רעל משלולית הדם של רבין. קצנו בשקרן העלוב שביציו הקטנות כאפון בידי שרה. שייעלם כבר. די. גדשה הסאה".

עורך דינם של בני הזוג נתניהו פנה אליו בדרישה להסיר את הפוסט, אך הוא לא עשה זאת עד כה. במקום זאת, נטען בכתב התביעה כי "פרסם סרנה פרסום כוזב נוסף, שבו מופיעה תמונתו של ראש הממשלה כשהיא ערוכה ומסולפת באופן מבזה ביותר, ובה נצפה ראש הממשלה עומד כביכול בצידו של כביש, כשהוא חבוש ברדס וידו מושטת לשם עצירת 'טרמפ', בליווי המלל: 'בבאב אל ואד, לצד כביש אחד, מחכה רודן זעיר בחושך לטרמפ. קחו אותו".

עוד נטען בתביעה כי "הנתבע הפר גם את חובתו האתית והמקצועית כעיתונאי, כאשר אף לא טרח לפנות לתובעים טרם שפרסם את הפרסומים האמורים, על מנת לוודא את אמיתותם. מחדלו זה של הנתבע, שולל כשלעצמו את הגנת תום הלב".

המקרה המוזר של כביש 1. הפוסט של סרנה הוסר מהפייסבוקצילום: מוטי מילרוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker