ענבל אור הרגיזה את השופט - וקיבלה 24 שעות להגיש בקשה להקפאת הליכים

הבקשה להקפאת הליכים תכלול גם מימון של 1.5 מיליון שקל למשך חודשיים ■ במהלך הדיון הצליחה ענבל אור להוציא את השופט אורנשטיין מכליו: "אני מציע שלא תעשי לי לא עם הראש"

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

השופט איתן אורנשטיין נעתר לבקשתה של ענבל אור ונתן לה 24 שעות כדי להגיש בקשת הקפאת הליכים מטעמה. הבקשה תכלול גם מימון של 1.5 מיליון שקל למשך חודשיים.

ענבל אור הגיעה היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב לדיון נוסף באולמו של השופט איתן אורנשטיין והצליחה להוציא אותו מכליו. "אני מציע שלא תעשי לי לא עם הראש", הטיח באור בזמן שמנה את כל תמרורי האזהרה החמורים שעולים לדבריו ממצבה של החברה.

ענבל אור ועורך דינה בבית המשפט
ענבל אור ועורך דינה בבית המשפטצילום: עופר וקנין

אורנשטיין התייחס לבקשתה של אור להמתין שבועיים והדגיש: "אין לכם שבועיים, נתתי לכם הרבה זמן הרה גורל. תבינו מה שאני אומר, נתתי לכם שבועות, דחיתי בקשות ומנעתי את הפירוק, ומה בעלת השליטה עשתה? מכרה דירה פעמיים. יש פה מכירת חיסול. זאת העדפת נושים.

"אני חושב שנדרש יותר מפיקוח, והמבין יבין. יש קושי למנות היום נאמן בהקפאת הליכים כי אני לא רואה מי ישלם את ההוצאות שלו. המערבולת הזו, המצב הוא יותר מאשר בעייתי ולכן ההון העצמי שאתם מדברים עליו הוא לא דבר שהוא מוכח. אני ער לזה שאדם מאמין בחברה שלו ומאמין שהיא לעולם לא תתרסק. מבחינה אובייקטיבית, יש פה שורה של נושים שעלולה להיפגע. מנעתי את זה עד עכשיו אבל כנראה שאת כדור השלג הזה אי אפשר יהיה לעצור". אורנשטיין הציע לאור לצאת להפסקה של חצי שעה כדי להחליט אם להגיש את בקשת הקפאת ההליכים בעצמה.

גם היום הגיעה אור מלווה בעורך דין חדש: עורך דין רון אברמוב, שהתלווה לעורך דין נובהרי שמייצג אותה. נובהרי אמר: "ימים קשים עוברים על החברה. קצב האירועים הוא גדול ורב ובשעה שהחברה מנסה ללכת לכיוון של הבראה מוגשים עוד מצטרף ועוד מצטרף. החברה מצויה בחברה של התלבטות. יש מהלך שבוצע בצד הניהולי. קיצוץ בשכר, מינוי של נושאי משרה, ובמקביל גם בצד המשפטי. נכון להיום המצב הוא לא ברור. יושבים מומחים וחופרים במספרים ובנתונים. נכון להיום אי אפשר להגיש תמונת מצב עדכנית".

שלי נרקיס
שלי נרקיסצילום: עופר וקנין

עו"ד נובהרי הוסיף: "זה כמו בטבע - כשמזהים מישהו חלש, החיות הטורפות מגיעות אליו. יש פה אשה שאמרה שהיא תתאשפז מהלחץ הזה, היא נלחמת בשיניים ולא מוכנה לוותר". נובהרי הוסיף כי לחברה יש פרויקטים מאוד רווחיים ויש לה פוטנציאל. "לאור יש יכולת לקחת פרויקט עם צבעים אפורים, לצבוע אותו, ולהפוך אותו למיוחד".

אלא שעו"ד עמית פינס שמייצג את בנק מזרחי לא התרשם: "היא לא צובעת רק פרויקטים, היא צובעת גם את המציאות העגומה בצבעים עליזים". פינס הדגיש כי כל יום שהחברה עוברת בלי פיקוח גורם לנזק שמתפזר לאוכלוסיות אחרות. "החברה מכרסמת את הנכסים שלה מדי יום. הבנק יכול לשבת בשקט ולהגיד שבסופו של יום יממש את הנכסים שמשועבדים לו אבל יש לנו אחריות כלפי בית המשפט. המעשים שמתנהלים בחברה מראים אינדיקציה להעדפת נושים".

אחרי ההפסקה הובאו בפני אורנשטיין שתי הצעות: אחת מטעם הרוכשים שהגישו את בקשת ההקפאה, שביקשו הקפאה של 14 יום במימון של בנק מזרחי שהסכים להזרים 250 אלף שקל.

והפעם מטעם אור דיברה עוה"ד ברוריה לקנר, שסיפרה על הפעילות של הצוות המקצועי שמינתה אור: "שום דבר לא שגרתי, גם לא הנוכחות שלי שלא היתה מתוכננת. בימים האחרונים שוקד הצוות המקצועי להכנת תוכנית הפעלה ל-60 ימים במהלכה ניתן יהיה לגבש הסדרי נושים עם כל נושה התוכנית עדיין לא סגורה. נפעל להגשתה עד מחר בצהריים. הדבר החשוב ביותר הוא ההערכה של הצוות המקצועי בנוגע לעלות ההפעלה: 750 אלף שקל. אנחנו אמורים לקבל את המימון מבעלת השליטה עד מחר בצהריים -  1.5 מיליון שקל לחודשיים. היא צריכה ללמוד את הפרטים ולתת את ברכת הדרך".

פרידה נוספת בחברת אור סיטי נדל"ן

ובינתיים הבוקר, פרידה נוספת בחברת אור סיטי נדל"ן. דורון אלחנני שנשכר לפני שבוע לנהל את החברה כחלק מהצוות מיוחד שהקימה אור לצורך ניהול החברה - והודיע הבוקר על פרישתו בגלל התנהלותה של אור. "כוונתך שלא לקיים את הסיכומים, שנודעה לנו אתמול בערב המאוחר, 15 שעות לפני הדיון בביהמ״ש, הנה הרת אסון בעבור החברה ובעבורך ואיני יכול לגבות אותה". כתב הבוקר לאור.

אלחנני היה חלק מצוות היועצים שמינתה אור, בהם גם רו"ח יזהר קנה, נשיא לשכת רואי החשבון והבעלים של פירמת פאהן-קנה, עו"ד בועז וילנסקי, שותף בפירמת פירט-וילנסקי-מזרחי-כנעני, עו"ד דן נובהרי - אחד מעורכי הדין שמלווים את החברה בתהליכים המשפטיים לפירוקה - ויועץ התקשורת רונן צור.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker