מי כבש את הפסגה? דירוג עורכי הדין והמשרדים המובילים

בדירוג צ'יימברס בלט מיעוטן של נשים ■ בתחום המיזוגים והרכישות בולט היעדרו של משרד צלרמאיר, פילוסוף, רוזובסקי, צפריר, טולידאנו ושות' - שהתפרק השנה

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יסמין גואטה
יסמין גואטה

חברת הדירוג הבינלאומית צ'יימברס אנד פרטנרס מפרסמת היום את דירוג משרדי עורכי הדין הבולטים בישראל ל-2016. הדירוג בחן את תחומי העיסוק של פירמות עורכי הדין ודירג אותן. בטבלאות שבעמודים אלה מוצגים המשרדים שנבחרו לשלוש קבוצות הדירוג המובילות בשמונה תחומי פעילות (הקבוצות מחולקות בסדר יורד, כלומר קבוצה 1 היא הטובה ביותר). לסדר המשרדים בתוך כל קבוצה אין כל משמעות.

שוק ההון

בתחומים המוצגים מוביל משרד מיתר, ליקוורניק, גבע, לשם, טל - משרד עורכי הדין הגדול בישראל, שמופיע חמש פעמים בקבוצת הדירוג הראשונה, פעמיים בקבוצה השנייה ופעם אחת בקבוצה השלישית (בסך הכל שמונה פעמים). קצת אחריו מדורג משרד הרצוג פוקס נאמן, עם ארבעה אזכורים בקבוצת הדירוג הראשונה, שלושה בקבוצה השנייה ופעם אחת בקבוצה השלישית. אחריו נמצא משרד פישר, בכר, חן, וול, אוריון ושות' עם שבע הופעות - שלוש בקבוצת הדירוג הראשונה וארבע בשנייה.

ליטיגציה

בתחום המיזוגים והרכישות בולט היעדרו של משרד צלרמאיר, פילוסוף, רוזובסקי, צפריר, טולידאנו ושות'. המשרד, שהתפרק השנה, דורג בשנה שעברה בקבוצת הדירוג השלישית בתחום. המשרד יצא גם מקבוצת הדירוג השלישית בתחום הליטיגציה. בינואר האחרון הודיע אייל רוזובסקי, ראש מחלקת הליטיגציה של המשרד, על מעברו למשרד מיתר ליקוורניק. המעבר של רוזובסקי הגיע פחות משלושה שבועות לאחר עזיבתו של חברו הטוב דוני טולידאנו. אל רוזובסקי הצטרפו כל אנשי צוותו, המוני עורכי דין, מתוכם שמונה שותפים.

ייתכן שזו הסיבה לכך שבדירוג השנה קפץ משרד מיתר מקבוצת הדירוג השנייה - לקבוצת הדירוג הראשונה. רוזובסקי עצמו נוסף השנה לרשימת עורכי הדין המובילים בליטיגציה. גם רם כספי נוסף השנה כדמות בולטת בתחום זה.

נדל"ן

בשנה האחרונה מתאפיין שוק עריכת הדין בישראל בתזוזות, עריקות של מחלקות שלמות ממשרדים ומיזוגים, שחלקם נובעים ממחלוקות בין השותפים המייסדים הוותיקים לשותפים החדשים. הבעיות מתחילות כאשר השותפים הצעירים מרגישים שהם אינם מתוגמלים מספיק מבחינה כלכלית ביחס לשעות העבודה הארוכות שלהם ולרשימת הלקוחות שהם מביאים.

מיזוגים ורכישות היי-טק

המדד מדרג גם עורכי דין בולטים בכל תחום ולסדר שבו הם מופיעים בתוך כל קבוצה אין משמעות. גם השנה, בדומה לשנה שעברה, בלט היעדרן של הנשים מהדירוג - אף ששיעור עורכות הדין מכלל העוסקים במקצוע הוא כמעט 50%. בקרב הדמויות הבולטות בפירמות נבחרה רק רות אורן ממשרד ש.הורוביץ, בתחום הבנקאות והפיננסיים. מתוך עשרות עורכי הדין שדורגו כמובילים בקבוצת הדירוג הראשונה בכל תחום יש רק חמש עורכות דין: דליה טל ממיתר, ליקוורניק, גבע, לשם, טל בתחום הבנקאות, אילנית לנדסמן יוגב מהרצוג פוקס נאמן בתחום של שוק ההון, חגית בבלי מיגאל ארנון ושות' בתחום הנדל"ן, וטל אייל־בוגר מפישר, בכר, חן, אוריון ושות' בתחום ההגבלים העסקיים. גם מיכל הלפרין, עד לאחרונה ממשרד מיתר, מופיעה כמובילה בתחום זה, אך היא כבר אינה עובדת בשוק הפרטי, לאחר שמונתה באחרונה לממונה על ההגבלים העסקיים.

הגבלים עסקיים

הדירוג מביא בחשבון פרמטרים כמו כישורים משפטיים, מקצוענות, שירות לקוחות ומחויבות ללקוח. המתודולוגיה שלו כוללת שיחות שנערכו עם מגוון עוסקים בשוק, ובהם עורכי דין ולקוחות, שגם מילאו משובים באופן אנונימי. בנוסף, עורכי הדין נתבקשו לספק רשימה של עשרה לקוחות שניתן להתקשר אליהם לקבלת משוב. הלקוחות סיפקו הערות ותובנות בנוגע לשוק באופן כללי, וגם בנוגע למשרדים ועורכי דין מסוימים

בתחום הבנקאות והפיננסים מובילים בקבוצת הדירוג הראשונה המשרדים הרצוג פוקס נאמן, מיתר, ליקוורניק, גבע, לשם, טל, וש.הורוביץ ושות'. שני משרדים ירדו בדירוג מהקבוצה השלישית ב-2015 לקבוצה הרביעית השנה: כספי ושות' ואפשטיין, רוזנבלום, מעוז ושות'. כמו כן, משרד פישר בכר חן עלה מהקבוצה השלישית לקבוצה השנייה. בתחום שוק ההון, לעומת זאת, ירד המשרד מקבוצת הדירוג הראשונה לקבוצה השנייה.

בנקאות ופיננסים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker