"מלך השוק האפור" חושף את ההסכם שלו עם ענבל אור

שלי נרקיס לקח מענבל אור 2 מיליון שקל על הלוואה של 7.5 מיליון שקל ■ צפו: הגירסה המלאה של ההסכם

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"מלך" השוק האפור, שלי נרקיס, חושף את הקשר שלו ליזמת הנדל"ן ענבל אור: "השקעתי מיליוני שקלים בפרוייקט של אור וחברות שבשליטתה. לצורך הבטחת החזר ההשקעה קיבלתי ממנה בין היתר, בטוחה בדמות נכס המקרקעין", כך כתב נרקיס בתגובה שהגיש הבוקר לבית המשפט. השופט אורנשטיין יקיים היום דיון בעניין.

נרקיס צירף לתגובה שלו את הסכם ההשקעה עליו חתם עם אור בינואר האחרון. בהסכם הזה נקבע כי הוא ישקיע בפרויקט שאותו יזמה אור ברחוב ז'בוטינסקי ברמת גן סך של 7.5 מיליון שקל. אור היתה אמורה להשיב לנרקיס את סכום ההשקעה עד ל-31 במאי, בצירוף רווחים של 2 מיליון שקל - על מנת שבמשך תקופה זו תארגן קבוצה שתרכוש את הזכויות בפרויקט.

ענבל אור מתוך הדיון
ענבל אור מתוך הדיון היוםצילום: מוטי מילרוד

התגובה של נרקיס הוגשה הבוקר לשופט איתן אורנשטיין מבית המשפט המחוזי בתל אביב בעקבות בקשה לפשיטת רגל שהוגשה בתחילת השבוע נגד אור. מי שהגיש את הבקשה הוא עופר לוזון, אחד מלקוחותיה של אור, שטען באמצעות עו"ד גיא קינן כי אור "ביצעה מעשה מרמה" שמצדיק כניסה להליך של פשיטת רגל.

לטענתו, ב-3 במארס נחתם הסכם מכר בינו לבין אור לפיו היא מכרה לו זכויות לקבלת דירת מגורים בפרויקט הושע בתל אביב, הידוע גם כמגדל מציצים. עסקת המכר הזו נערכה לפני כשבועיים, יום אחרי הדיון שהתקיים בבית המשפט המחוזי בעניין בקשת הפירוק שהוגשה נגדה ושבוע אחרי שנעצרה על ידי רשויות המסים. לדבריו, כבר ביום העסקה הוא שילם לאור סך 3 מיליון שקל. ואולם לדבריו, כשהוא ניסה לרשום הערת אזהרה לטובתו התברר לו כי אור ביצעה בנכס עסקה נוגדת ועל הנכס קיימת הערת אזהרה לטובת עו"ד אביטן מימון. הוא מציין כי נודע לו שאותו מימון פועל בשמו של שלי נרקיס.

בתגובה שהגיש נרקיס הוא מספר את הצד שלו להשתלשלות האירועים. לדבריו, לאור הפרסומים בתקופה האחרונה בעניינה של אור, הוא הביע בפניה את חששותיו ביחס להחזר ההשקעה מאחר שגילה שטרם נרשמה בטוחה להסכם על פי תנאי הסכם ההשקעה. על מנת להרגיע אותו, הציעה לו אור לחתום על הסכם מכר מותנה ביחס לזכויותיו במקרקעין.

בהתאם להצעה זו, נרקיס ירכוש באמצעות בא כוחו את זכויותיה של אור במקרקעין באופן שבמידה שסכום ההשקעה, הקרן בלבד, בסך 7.5 מיליון שקל לא ייפרע עד ל-31 במאי -  ייחשב סכום ההשקעה כתמורה החוזית אשר נפרעה במלואה. ההסכם הזה נחתם לטענתו ב-2 במארס. "כמובן שנרקיס לא העלה בדעתו כי אור תפעל למכירת המקרקעין לצד ג' יממה לאחר כריתת ההסכם ביניהם", מודגש בתגובה.

שלי נרקיס
שלי נרקיס

לדבריו, אור התקשרה אליו ביום שישי, 4 במארס, וביקשה ממנו להגיע במוצאי שבת בדחיפות לביתה מבלי שנתנה כל הסבר ממה נובעת הדחיפות. רק במהלך הפגישה הזו נודע לו לדבריו "לתדהמתו לראשונה כי אור הפרה באופן בוטה את ההסכמים וחתמה על עסקה נוגדת".

באשר למגיש הבקשה, לוזון מציין נרקיס כי הוא "דוגמא מובהקת למחדל בוטה וברור של רוכש נכס מקרקעין, שבוחר ברשלנות חמורה לשלם כספים מבלי לקבל כל ביטחון או הערת אזהרה טרם העברת הכספים לידי המוכר".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker