הג'וב החדש של השופטת לשעבר ורדה אלשיך

השופטת בדימוס נענתה לבקשתו של איש העסקים אמיר ברמלי, לשמש כיועצת ליישום הסדר הנושים שמבקש ברמלי לבצע, והפעם תופיע בבית המשפט - מזווית קצת אחרת ■ הצעת ההסדר כוללת התחייבות של ברמלי להזרים מימון ראשוני בהיקף של 20 מיליון שקל

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יסמין גואטה
יסמין גואטה

השופטת בדימוס ורדה אלשיך חוזרת לבית המשפט, והפעם היא מעוניינת לשמש כיועצת לביצוע הסדר הנושים של איש העסקים אמיר ברמלי שעסקו מצוי בהליכי פירוק. הבוקר (א'), הגישה אלשיך לבית המשפט המחוזי בתל אביב הודעה בה הביעה את הסכמתה לשמש כיועצת להסדר הנושים שמגבש ברמלי בימים האחרונים, זאת במידה ומינויה יאושר על ידי השופט איתן אורנשטיין.

בשבוע שעבר הגיש ברמלי לבית המשפט בקשה לכינוס אסיפת נושים. במסגרת הבקשה, הוא הצהיר כי למעלה מ-160 ממשקיעי קרן קלע ורוביקון חתמו על הסדר הויצע בבסיסו המשך הפעלת קבוצת רוביקון כעסק חי. ברמלי ציין כי הוא פנה לשופטת בדימוס ורדה אלשיך כדי שתשמש מגשרת להשגת הסכמה רחבה בקרב הנושים ותפקח על יישום ההסדר.

ורדה אלשיךצילום: דודו בכר

הצעת ההסדר, שהוגשה באמצעות עורכי הדין שאול קוטלר ושי פיאדה, כוללת את התחייבותו של ברמלי להזרים באמצעות צד ג' מימון ראשוני בהיקף של 20 מיליון שקל כנגד נכסי החברה - לצורך השלמת השקעות. השלב השני כולל העברת הפעילות לשלד בורסאי והקצאת 15%-20% מהמניות לציבור בתמורה ל-30 מיליון שקל - במטרה להזרים הון לחברה.

בבקשה שהגיש היום, מתייחס ברמלי לנזקים הרבים שנגרמו לטענתו לפעילות העסקית של קבוצת רוביקון כתוצאה מתהליך הפירוק וחקירת רשות ניירות ערך. לדבריו, הבקשות שמגיש המפרק, עו"ד ארז חבר, גורמות ליזמים להשתחרר מהקשר עם החברות ומקטינות משמעותית את היכולת להניב מהמיזמים כספים. 

אמיר ברמליצילום: עופר וקנין

"חלק מהמיזמים כבר נסגרו, חלק בתהליך סגירה וחלק כבר שוחררו בהוראת בית המשפט. בכל הכבוד, החלטה זו, האם ליתן למיזמים לגסוס תחת הליך פירוק ולזכות אולי רק בהחזר כספים שרוביקון השקיעה באותם מיזמים, אם בכלל או לעבור למתווה של עסק חי ולנסות להחיות את המיזמים, מונחת לפתחם ורק לפתחם של הנושים/המשקיעים אשר 161 מהם כבר נתנו בשלב זה ועוד לפני כינוס האסיפה, את הסכמתם. בעל תפקיד או בא כוח יכולים להמליץ או להסביר עמדתם, אולם בכל הכבוד לא הם המחליטים, אלא הנושים עצמם".

ברמלי ביקש מאורנשטיין להורות על כינוס אסיפת נושים בתוך שבועיים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker