דירוג משרדי עורכי הדין לשנת 2016: מי הגדול ביותר?

ישראל היא שיאנית עולמית בהיקף מספר עורכי הדין ביחס לאוכלוסיה: 600 עורכי דין על כל מאה אלף תושבים

יסמין גואטה
יסמין גואטה

שוק עריכת הדין התאפיין בחודש האחרון במשחק כסאות בפירמות הגדולות. זה התחיל עם הודעתו המפתיעה של עו"ד דוני טולידאנו - שותף בכיר וראש מחלקת מיזוגים ורכישות במשרד עוה"ד צלרמאייר, פילוסוף, רוזובסקי, צפריר, טולידאנו ושות' - שנטש את המשרד יחד עם רוב המחלקה שלו, והצטרף למשרד עוה"ד ארדינסט-בן נתן.

יומיים לאחר מכן, אירעה נטישה פתאומית נוספת, הפעם ממשרד תדמור-לוי: עו"ד ג'וני פינקלשטיין, ראש מחלקת מימון פרויקטים במשרד תדמור, לוי ושות', וחלק מהצוות שלו, הודיעו כי הם נוטשים את המשרד, ומצטרפים גם הם לארדינסט-בן נתן. בעקבות זאת, מיהר עו"ד דודי תדמור לגייס למשרדו את עו"ד אלון זיו, שנטש את משרד עוה"ד הרצוג, פוקס, נאמן, לטובת הובלת מחלקת המימון ומימון הפרויקטים במשרד תדמור-לוי.

.

הסערה במשרד עוה"ד צלרמאייר פילוסוף רוזובסקי נמשכה גם בשבוע שעבר, עם הודעתו של עוה"ד אייל רוזובסקי על עזיבתו למשרד מיתר ליקוורניק יחד עם כ-20 עורכי דין.

כמידי שנה, גם הבוקר התכנסו בכירי השותפים במשרדי עורכי הדין המובילים בישראל להצגת הדירוג המסורתי של קבוצת דן אנד ברדסטריט. לצד השינויים המבניים בענף, הוצגו במסגרת הפורום נתונים על ענף עריכת הדין בישראל. מהנתונים שהוצגו עולה כי ישראל היא שיאנית עולמית בהיקף מספר עורכי הדין ביחס לאוכלוסיה, כאשר על כל 100 אלף תושבים בישראל ישנם 636.9 עורכי דין. לשם השוואה, הממוצע במדינות אירופה, הוא 161.4 (באנגליה, לדוגמא, הנתון הינו 308 עורכי דין על כל 100 אלף תושבים, ובגרמניה 200.5 עורכי דין על כל 100 אלף תושבים).

המיזוגים מהחודש האחרון אמנם מקפיצים את משרד מיתר לצמרת טבלת עורכי הדין, עם 278 עורכי דין, ואת משרד ארדינסט בן נתן למקום ה-15 בטבלת הדירוג, אך היות והדירוג הנוכחי בוחן את תמונת המצב בפירמות הגדולות נכון ל-31 בדצמבר מידי שנה - משרד עורכי הדין הוותיק הרצוג פוקס נאמן ממשיך לשמור בו על מקומו בראש הטבלה, עם 276 עורכי דין.

גם המקום השני והשלישי בדירוג זהים לאלו של שנת 2015: במקום השני - משרד עורכי הדין מיתר, ליקוורניק, גבע, לשם, טל, ושות' עם 257 עורכי דין, ומשרד עורכי הדין גולדפרב, זליגמן, ושות', עם 222 עורכי דין, נמצא במקום השלישי.

למקום הרביעי השנה זינק משרד מ. פירון ושות', שעלה מהמקום השמיני בדירוג של שנת 2015 - זאת בעקבות מיזוגו עם כמחצית ממשרד אפשטיין, קנולר, חומסקי, אסנת, גילת, טננבוים ושות'.

אפרת שגב, מנהלת הפיתוח העסקי בדן אנד ברדסטריט ישראל, ציינה כי התחרות העזה בענף עריכת הדין בהחלט מתבטאת גם בדירוג המשרדים הגדולים. "למשרדים ברור היום שעל מנת להמשיך ולהוביל עליהם לחזק כל העת את מומחיותם בתחומים השונים, ולייצר יתרון לגודל על ידי בניית מעטפת שתוכל להעניק ללקוחותיהם את מכלול השירותים המשפטיים בארץ ובעולם. משמעות המהלכים האחרונים תיבחן בחודשים הקרובים, בהם נראה האם הפרקטיקות הממוזגות אכן ייטמעו ויצמחו במשרדים החדשים או יביאו איתן גל של שינויים נוספים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker