סנגוריו של רונאל פישר הגישו בקשה להשתחרר מייצוגו

היות שכל כספו של רונאל פישר חולט - הוא ביקש מינוי של סניגור ציבורי

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אפרת נוימן

עורכי דינו של רונאל פישר, פרופ' רון שפירא ועורכת הדין קרן שפירא-אטינגר, הגישו לבית המשפט בקשה להשתחרר מייצוגו במשפט הפלילי בו הוא מואשם בעבירות שונות ובהן מתן שוחד והלבנת הון. בשלב זה הם ממשיכים לייצגו עד לשלב ההוכחות שאמור להיפתח בסוף מארס (אך ייתכן שיידחה) על מנת לתת את השהות הראויה למינוי סניגור חדש. היות שכל רכושו של פישר מחולט, הוא ביקש סנגור ציבורי. שפירא-אטינגר מסרה כי הסיכום עם פישר מראש היה כי הם ייצגו אותו עד שלב ההוכחות.

פישר מתואר בכתב האישום שהוגש נגדו (ונגד אנשים נוספים) כאדם מרושת היטב בקהלים שונים אשר ניצל את מעמדו הציבורי וקשריו הענפים וכישוריו כדי לסחור במידע, תוך שהוא אינו בוחל במעשי שיבוש חקירה חוזרים ונשנים של חקירות סמויות ורגישות ביותר, אגב עריכת מניפולציות מתוחכמות ומצגים, המערבים אמת ובדיה, אל מול גורמים שונים - הכל מתוך תאוות בצע חסרת מעצורים.

רונאל פישר בבית המשפט

בספטמבר נגזרו על נאשם נוסף ברשת פישר, קצין המשטרה לשעבר, ערן מלכה, 8 שנות מאסר, לאחר שהורשע על פי הודאתו בעבירות של קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים ושיבוש הליכי משפט. זאת לאחר שבמאי חתם מלכה על הסכם עד מדינה עם המחלקה לחקירת שוטרים במסגרתו הוא התחייב לספק מידע מפליל על פישר, ופרקליטת מחוז תל אביב לשעבר, רות דוד. בתמורה לכך התחייבה המדינה שלא לנקוט נגדו באמצעי אכיפה וחילוט כלכליים ולא לפגוע בפנסיה שלו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker