נחשפה רשת להפצת וקיזוז חשבוניות פיקטיביות בהיקף של 700 מיליון שקל

בית משפט השלום בראשון לציון האריך אתמול (ב) את מעצרם של 11 חשודים במעורבות בפרשה ביומיים עד שבעה ימים

יסמין גואטה
יסמין גואטה

פעילות משותפת של יחידת יהלום ברשות המסים עם המשטרה הובילה לחשיפת רשת החשודה בהפצה ובקיזוז חשבוניות פיקטיביות בהיקף של כ-700 מיליון שקל, בהלבנת הון בהיקפים גדולים וכן בעבירות של זיוף ורישומים כוזבים בתאגיד. השופט מנחם מזרחי מבית משפט השלום בראשון לציון האריך אתמול (ב) את מעצרם של 11 חשודים במעורבות בפרשה ביומיים עד שבעה ימים.

ברשות המסים אומרים כי הפעילות המודיעינית בעניינה של הרשת החל בעקבות חקירה שנערכה על ידי חקירות מכס ומע"מ חיפה והצפון בחשד להפצת חשבוניות פיקטיביות. בעקבות אותה החקירה התגלה כי מדובר בפרשה רחבת היקף ורבת מעורבים ועל כן הוקם צוות חקירה מיוחד, שביצע פעולות חקירה סמויות ואסף מידע מודיעיני רב.

חשוד במעצר, אילוסטרציה
חשוד במעצר, אילוסטרציהצילום: דרימסטיים

אתמול הפכה החקירה לגלויה ונעצרו מספר מעורבים עיקריים: אופיר גלפר בן ה-38 מאשדוד, שחר לב בן ה-37 מגבעת כ"ח, מקסים רוזנפלד (35), בוריס לוין (45) ודמיטרי ציבולסקי (40) מראשון לציון, ארתור אבאייב (33) וסרגיי סידורוב (47), תושבי פתח תקוה.

ברשות המסים מסבירים עוד כי בשל היקפי העבירות ובדיקת הראיות שעוד דרושה בשלב זה, מרבית המידע על החקירה עודנו חסוי; עם זאת הם אומרים כי בשלב זה ניתן לומר כי דמיטרי ציבולסקי הוא הבעלים של חברת "א.ז. שירותי אספקת עובדים" בע"מ ועל פי החשד, הוא קיזז בספרי החשבונות של החברה חשבוניות מס פיקטיביות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים בין השנים 2011 ל-2015. מעצרו הוארך בשלושה ימים. עמו נעצר גם מקסים רוזנפלד, בעל חברה המספקת כוח אדם לחברות בנייה – המשלם לספקיו גם באמצעות העברות זהב, שעורך דינו טען כי קבלני המשנה ששכר הם אלו שסיבכו אותו. מעצרו הוארך בששה ימים.

עוה״ד קובי גולדמן ואורי גולדמן המייצגים את בוריס לוין, מסרו כי ״שמו של מרשנו, שהינו עסק לגיטימי להמרת מטבע, נקשר לפרשה על לא עוול בכפו, ולא בכדי בית המשפט הנכבד לא מצא לנקוט בהארכת מעצר דומה לזו של מעורבים אחרים. אנו בטוחים כי כאשר העובדות והנתונים יתבררו לעומקם, יובהר לרשויות כי לא נפל כל פגם בהתנהלותו של מרשינו, ואין לנו אלא לקוות שהבנה זו תגיע במהרה שכן כריכת מרשינו בפרשה גורמת לו לנזק עסקי חמור ללא כל הצדקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker