ג'קי בן זקן מערער על הרשעתו בתיק מנופים ועל עונשו - שלוש שנות מאסר

את הנימוקים לערעור יגיש בן זקן עד ה-21 בינואר ■ ריצוי מאסרו נדחה בהסכמה עד ל-28 בינואר כשלאחר הגשת נימוקי הערעור יגישו עורכי דינו בקשה לעיכוב ביצוע המאסר עד להחלטה בעליון

אפרת נוימן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ג'קי בן זקן אשר הורשע בתחילת ספטמבר בהרצת מניות בתיק מנופים פיננסים, ביחד עם איתן אלדר, הגיש היום (ה׳) הודעת ערעור לבית משפט העליון על הכרעת הדין וגזר הדין. עם זאת, בהסכמת הצדדים, הנימוקים לערעור יובאו עד ה-21 לינואר.

בן זקן אמור להתחיל את ריצוי המאסר ב-3 לינואר, אך בהסכמת הצדדים עונש המאסר יעוכב עד ל-28 לינואר. פרקליטיו של בן זקן, נבות תל צור, ירון ליפשס וליה גוני אליהם הצטרף לייצוג בערעור גם עו"ד ירון קוסטליץ, יגישו לאחר הגשת נימוקי הערעור בקשה לעיכוב ביצוע, ובמסגרתה יבקשו מהעליון לעכב את ריצוי המאסר עד להכרעה בערעור. בתשלום הקנס שנגזר עליו בסך 250 אלף שקל, לא תהיה דחייה. 

ג'קי בן זקן
ג'קי בן זקןצילום: עופר וקנין

השופט דוד רוזן הרשיע את בן זקן ואלדר בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, השפעה בתרמית על שערי ניירות ערך וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. רוזן אשר לא חסך במילים קשות, קבע כי הם שיקרו בחקירתם ברשות ניירות ערך ובעדותם בבית המשפט. 

בהכרעת הדין, המשתרעת על פני כ–200 עמודים, קבע רוזן כי מכלל התמונה העובדתית שעלתה בבית המשפט, ניתן ללמוד על הקשר הפלילי שנקשר בין בן זקן ואלדר להעלאת שער מניית מנופים, בפעולות יזומות ומכוונות של רכישת מניות במהלך המסחר בבורסה. לדבריו, "החשש שליווה את הנאשמים והמעורבים סביבם, שמניית מנופים לא תיכנס למדד חרף כל העשייה המאומצת שנעשתה בנושא — הוא נתון שהוכח בבית המשפט ומהווה אחד המרכיבים לפעילות הנאשמים במניית מנופים בתקופה הרלוונטית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker