פרשת נמל אשדוד: אברהם נניקשווילי לא יועמד לדין

נניקשווילי נחקר ביחד עם ג'קי בן זקן בחשד כי הסכם החסות בין קבוצת הכדורגל מ.ס אשדוד לחברת דנה נעשה באופן פיקטיבי והיה חלק מעסקה מורכבת שערכה חברת שמן עם דנה ■ במעשיו של נניקשווילי לא נמצאה אשמה פלילית

אפרת נוימן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בספטמבר 2009 נפתחה במשטרה חקירה נגד דמויות שונות בפרשת נמל אשדוד ובראשם אלון חסן, יו"ר הועד לשעבר. במוקד החקירה עמדה חברת דנה לוגיסטיקה, שסיפקה שירותי לוגיסטיקה ותפעול בנמל ונוהלה על ידי מקורבים לאלון חסן, יו"ר הנמל לשעבר.

אחת הפרשות שנחקרו התייחסה גם לאיש העסקים אברהם ננישקוושילי ושותפו ג'קי בן זקן. באוקטובר 2014 הודיעה המשטרה כי היא ממליצה להעמיד לדין את אלון חסן, שוקי סגיס (לשעבר מנכ"ל נמל אשדוד), דוד חסן (בן דודו של אלון חסן), האחים יניב ואורי בלטר וחברת דנה לוגיסטיקה בחשד לפרשות שונות בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים של עובד ציבור, סחיטה באיומים והלבנת הון. עם זאת, ההמלצה לא כללה את הפרשה שבה נחקרו נניקשווילי ושותפו לבן זקן.

אברהם נניקשווילי
אברהם נניקשוויליצילום: אילן אסייג

כעת, נמסר לנניקשווילי כי התיק נגדו נסגר שכן לא נמצאה אשמה פלילית במעשיו. נניקשוילי ובן זקן נחקרו בחשד כי הסכם החסות בין קבוצת הכדורגל מ.ס אשדוד – שבעליה הוא בן זקן - לחברת דנה לוגיסטיקה נעשה באופן פיקטיבי והיה חלק מעסקה מורכבת שערכה חברת חיפושי הגז והשמן עם חברת דנה לוגיסטיקה.

בן זקן ונניקשווילי מחזיקים בשמן. החברה הייתה בעלת רישיון חיפוש מד אשדוד לא הרחק מחופי נמל אשדוד ואת כל פעילותה ריכזה בנמל. החשד היה כי שמן שילמה לדנה סכומים מופרזים בגין שירותים שקיבלה ממנה ואלו הועברו בדלת האחורית לבן זקן במסגרת הסכם החסות עם קבוצת הכדורגל מ.ס אשדוד. המשטרה חשדה כי חברת דנה הייתה למעשה צינור להעברת כספים לבן זקן. בן זקן לא קיבל עדכון בנוגע להליכים נגדו

עורכי דינו של נניקשווילי, עוה"ד נתי שמחוני ויואב סננס ממשרד הרצוג פוקס נאמן, אמרו: " אנו מברכים על ההחלטה המושכלת של רשויות האכיפה בדבר סגירתו של התיק מחוסר אשמה. משחר החקירה, לא היה בנו ספק כי לא דבק כל רבב בהתנהלותו של מר אברהם נניקשווילי".

ביום רביעי הוגש כתב אישום חמור נגד בנימין (פואד) בן אליעזר ונאשמים נוספים ובהם נניקשווילי אשר על פי החשד נתן לבן אליעזר שוחד במטרה לקבלת טובות הנאה. גם בן זקן, אשר הורשע לאחרונה ונגזרו עליו 3 שנות מאסר בפרשת הרצת מניות מנופים פיננסיים, נכלל בכתב האישום בעבירה של מרמה והפרת אמונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker