יו"ר ועד עובדי עשות אשקלון לשעבר נעצר בחשד לגניבת מתכות

היחידה המרכזית במרחב הנגב מספרת כי במהלך החקירה נראו משאיות ריקות נכנסות למפעל הביטחוני - מעמיסות את המתכות ומעבירות אותן למגרשים - ללא העברת כל תמורה הכספית

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

יו"ר ועד העובדים לשעבר בחברת עשות אשקלון נעצר אתמול (ד') בחשד לגניבת מתכות מהמפעל, יחד עם בעלים של מפעל לפינוי מתכות. בית המשפט האריך היום את מעצרו עד ה-24 בדצמבר.

החקירה הסמויה נערכה על ידי היחידה המרכזית במרחב נגב, בשיתוף הממונה על הביטחון במערכת הביטחון (נוכח היות החברה ממשלתית), ובסיומה נעצר העובד ששמו נאסר לפרסום, יחד עם בעלי החברה שהייתה אמורה לפנות מתכות ולשלם תמורתן. על פי החשד הם גנבו מתכות מהמפעל הביטחוני במשך שנתיים. 

עשות אשקלון עוסקת בייצור מוצרי מתכת וחלקים לתעופה ולרכבים צבאיים משוריינים. במשטרה טוענים כי במהלך החקירה נראו משאיות ריקות נכנסות למפעל הביטחוני, מעמיסות את המתכות ואלו מועברות למגרשי החברה ללא העברת התמורה הכספית - למרות שהחברה זכתה במכרז לרכישת מתכת מהמפעל הביטחוני. עוד עלה חשד כי בעל החברה שזכתה במכרז, מעורב ככל הנראה בפרשת סחיטה באיומים יחד עם ארבעה חשודים נוספים, ששלושה מהם נעצרו אתמול וחשוד נוסף ייעצר ביום ראשון.

גם מנכ"ל החברה והסמנכ"ל נלקחו אתמול לחקירה על ידי המשטרה. בהודעה שהוציאה היום החברה לבורסה היא ציינה כי המנכ"ל אינו רשאי ליצור קשר עם החברה או העובדים בעניין, וכי בידי החברה אין מידע או פרטים נוספים בנוגע למהות החקירה.

מעשות אשקלון נמסר כי "בחודשים האחרונים התנהלה חקירה בשיתוף פעולה מלא עם קב"ט החברה ואגף הביטחון של החברה. החברה תסייע לחקירה ככל שנדרש".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker