סולתם רדד הגישה בקשה להקפאת הליכים

לחברה המייצרת, מייבאת ומשווקת מוצרים בתחום הבישול והאירוח, חובות בהיקף של 60 מיליון שקל ונכסים בשווי של 26 מיליון שקל ■ לטענת החברה, קיימת הצעת רכישה ראשונית להשקעה בה או לרכישת פעילותה כעסק חי בתמורה ל–16 מיליון שקל

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת סולתם רדד הגישה בסוף השבוע האחרון לבית המשפט המחוזי בלוד בקשה דחופה למתן צו הקפאת נכסים והסדר נושים. לחברה חובות של 60 מיליון שקל ובבעלותה נכסים בשווי של 26 מיליון שקל, שנשענים על מימוש מלאי, גביית כספים מלקוחות ומכירת הפעילות.

סולתם רדד עוסקת בייצור, יבוא ושיווק של מוצרים בתחום הבישול, האירוח ומוצרי נוי לבית. היא הוקמה ב–2001, במסגרת הליך מיזוג של שתי חברות בעלות המותג סולתם ורדד שפועלות בישראל זה כ–65 שנה. לחברה 17 חנויות ברחבי הארץ תחת שם המותג סולתם רדד. היא מעסיקה 116 עובדים, ובעלת המניות היחידה בה היא עמירה ליברמן.

סולתם רדד
סולתם רדד צילום: יח"צ

החברה הדגישה את דחיפות הבקשה: "בימים האחרונים הידרדר במהירות מצבה, הוטלו עיקולים על חשבונותיה על ידי חברת פריץ קומפניס ישראל טי בע"מ, וכן מונה כונס נכסים על חלק מהמלאי שלה בשווי 1.5 מיליון שקל על ידי חברת תואם יבוא ויצוא אגודה שיתופית חקלאית, והמלאי נלקח ממחסניה של סולתם בהתאם לצו המינוי". עוד מצוין בבקשה כי החברה חשופה להליכים משפטיים שיפגעו באפשרותה להמשיך לפעול כעסק חי.

על פי החברה, עד סוף 2013 היא נהנתה מפריחה כלכלית, פעלה ברווח תפעולי גבוה והגדילה באופן ניכר את פעילותה. המחזור השנתי של החברה, נכון לסוף 2013, היה 51.5 מיליון שקל, והרווח התפעולי שלה לשנה זו היה 5.7 מיליון שקל.

ואולם, לטענת החברה, ב–2014 חלה ירידה משמעותית של כ–25% בהיקף המכירות. ירידה זו התבטאה במחזור השנתי של כ–43 מיליון שקל, ועל פי החברה, "צפויה ירידה דומה גם בסוף 2015". בבקשה נטען כי בשנה האחרונה נקלעה החברה לקשיי נזילות שלא מאפשרים לה פירעון שוטף וסדיר של התחייבויותיה כלפי הנושים והבנקים.

קשיי הנזילות נגרמו, לטענת החברה, מכמה סיבות: כשל ניהולי הנובע מניתוח לקוי של ענף המכירות וכניסתם של מתחרים חדשים לשוק; עיכוב בקבלת תקבול משמעותי מחברת שופרסל, שגרם לבור תזרימי ופגיעה ביכולת החברה לעמוד בהתחייבויותיה השוטפות; וממבצע צוק איתן, שפגע באורח קשה במכירות החברה לקראת ראש השנה.

"במקביל ועקב כך נאלצה החברה להגדיל את התחייבויותיה לבנקים המממנים, לצד הידרדרות שחלה במצב המשק, ועקב כך קשיים בגביית כספים מלקוחות ואי־עמידה שלהם במדיניות האשראי". כיום, לטענת החברה, היא אינה יכולה לפרוע את התחייבויותיה וקיים חשש כי הנושים האוחזים בצ'קים שלה יפעלו לגבייתם תוך עשיית דין לעצמם, ובכך יסכלו אפשרות להגיע להסדר.

לטענת החברה, קיימת הצעת רכישה ראשונית להשקעה בה או לרכישת פעילותה כעסק חי ושיקום הפעילות בתמורה ל–16 מיליון שקל. "המקרה שלפנינו הוא מקרה מובהק שבו יש לאפשר לחברה לפתוח דף כלכלי חדש ולהניע תהליך של הבראה והסדר", נטען בבקשה.

סולתם רדד הבהירה כי למרות מה שנטען בבקשה שהוגשה לבית המשפט, לא היה עיכוב בתשלומים משופרסל והדבר נכלל בשוגג בבקשה להקפאת ההליכים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker