בית המשפט המחוזי הכריע במאבק הירושה: ליאורה עופר תשלוט בעופר השקעות

השופטים דחו את ערעורו של דורון עופר על החלטת בית המשפט לענייני משפחה, וקבעו כי ליאורה עופר תקבל את כל מניותיו של אביה המנוח - ותחזיק 51% ממניות החברה ■ דורון עופר יחזיק ב-15% מהמניות ■ עופר השקעות מחזיקה בין היתר במזרחי טפחות ובמליסרון

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מאבק הירושה הארוך בין האחים דורון וליאורה עופר הגיע אתמול לסיומו: הרכב של שלושה שופטי בית המשפט המחוזי בתל אביב - שאול שוחט, יצחק ענבר ויהודית שבח - דחו את ערעורו של דורון עופר, וקבעו כי כל מניותיו של אביו יולי עופר בחברת עופר השקעות, יועברו לליאורה עופר.

המשמעות היא שכעת תחזיק ליאורה ב-51% מהמניות של עופר השקעות, שמחזיקה בין היתר, בבנק מזרחי טפחות וחברת מליסרון, ואחיה דורון יחזיק ב-15% מהמניות.

ליאורה עופר
ליאורה עופר צילום: ורדי כהנא

בדצמבר 2013 קיבל בית המשפט לענייני משפחה את טענתה של ליאורה עופר, כי צוואתו האחרונה של יולי עופר מנובמבר 2008 היא זו שתקפה. השופטת טובה סיון, שכתבה את פסק הדין ומתה מאז, קבעה כי ליאורה ולא אחיה דורון - היא זו שאליה יועברו כל מניותיו של יולי עופר בחברת עופר השקעות. השופטת סיון התירה לפרסם חלקים מההחלטה שנמסרה בדלתיים סגורות.

יולי עופר ערך בחייו כעשר צוואות, שבהן התלבט למי מילדיו או לשניהם יוריש את המניות שלו ביולי השקעות. עד מותו, קיבל כל אחד משני האחים 15% מהמניות, כשבידי יולי עופר עצמו נותרו 36.67%. צוואתו האחרונה, שנחתמה על ידו בנובמבר 2008, מותירה את השליטה בקבוצת עופר לבתו ליאורה. הצוואה שקדמה לה מחלקת את המניות שווה בשווה בין האחים.

יולי וסמי עופר
יולי וסמי עופרצילום: מוטי קמחי

דורון עופר טען בבית המשפט למשפחה כי יש לבטל את הצוואה האחרונה ולאשר את זאת שקדמה לה. לדבריו, הופעלו על אביו "לחצים פסולים" כדי שישנה את צוואתו המקורית.

דורון עופר
דורון עופרצילום: תומר אפלבאום

ואולם השופטת סיון אישרה את הצוואה האחרונה של יולי עופר, שבה לדבריה הוא "נתן ביטוי לאומד דעתו לגבי אשר ייעשה בזכויותיו וברכושו לאחר אריכות ימיו, והורה (...)כי מניותיו בעופר נכסים (36.67%) יועברו לאחר אריכות ימיו לליאורה עופר, בתו". השופטת הוסיפה כי כל פעולותיו של דורון עופר לשכנע את אביו במהלך שלוש השנים - ממועד החתימה על צוואת נובמבר 2011 ועד למותו - לשנות את הצוואה ולהעניק לו מחצית ממניותיו בחברות, לא צלחו והמנוח נותר איתן בדעתו.

את ליאורה עופר ייצגו במשפט עורכי הדין אפי פרי ודורי קלגסבלד. את דורון עופר ייצג עו"ד אלקס הרטמן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker