פרשת השחיתות של מעצ: המשטרה עצרה שלושה חשודים נוספים

לאחר גל מעצרים שהתבצע בשבוע שעבר, במהלכו נעצרו גם בתו של דוד לוי ואחיו של ראש עיריית עכו, עולים שמותיהם של חשודים חדשים בביצוע עבירות שוחד, טובות הנאה וקבלת דבר במרמה

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

יחידת להב 433 של המשטרה ממשיכה במעצרים בפרשת השחיתות במעצ. הבוקר (ב') עצרה היחידה שלושה חשודים נוספים.

שניים מהחשודים הם עובדי חברת נתיבי ישראל וקבלן חיצוני, שחשודים בביצוע עבירות שוחד, טובות הנאה וקבלת דבר במרמה. כמו כן עוכב לחקירה גם ספק חיצוני של החברה. בהתאם להתפתחות החקירה, יובאו החשודים בהמשך היום לדיון בהארכת מעצרם בבית המשפט השלום בראשון לציון.

מנכ"ל מעצ לשעבר אלכס ויז'ניצר, בבית המשפט
מנכ"ל מעצ לשעבר אלכס ויז'ניצר, בבית המשפט בשבוע שעברצילום: עופר וקנין

בשבוע שעבר ביצעה המשטרה גל מעצרים בפרשה, כאשר כוחות של להב 433 עצרו כ-20 חשודים וערכו חיפושים במשרדיהם ובבתיהם. במסגרת החיפושים תפסה היחידה מחשבים, מסמכים, חומרים וכן רכוש וחשבונות לצורך בקשות חילוט.

הפעילות התקיימה בתום חקירה סמויה שניהלה היחידה בחודשים האחרונים, במהלכה בוסס חשד לקיומו של מנגנון שיטתי שמנוהל על ידי גורמים בחברת נתיבי ישראל, בהם בכירים בהווה ובעבר. הבכירים חברו לספקים חיצוניים וקידמו את העסקתם בפרויקטים של החברה, בתמורה לשוחד וטובות הנאה שונות, תוך ביצוע עבירות שוחד, מרמה, הלבנת הון ועבירות נוספות הנאמדות בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים.

החקירה מנוהלת על ידי מחלק חקירת שחיתות ציבורית בחברות הממשלתיות בלהב 433 יאל"כ בשיתוף פעולה עם חוקרי מע"מ ת"א ברשות המסים ובליווי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה. לאורך החקירה התקיים שיתוף פעולה עם רשות החברות הממשלתיות, הרשות לאיסור הלבנת הון וגורמי מבקר המדינה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker