כך משתיקה לשכת עורכי הדין מתמחים שהתבטאו נגדה בפייסבוק

המתמחים מחו על הקושי של מבחן ההסמכה האחרון. במכתב שקיבלו וחתום על ידי "מזכירות מתמחים" נכתב: "בפני הלשכה פרסומים שנעשו על ידך במדיה חברתית, המכילים התבטאויות שאינן נאותות העולות לכאורה כדי עבירה משמעתית"

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אפרת נוימן

מתמחים שנבחנו לאחרונה בבחינות הלשכה והיו פעילים בקבוצת הפייסבוק "החמ"ל - בחינות הלשכה נוב 2015" קיבלו אתמול מכתבים מלשכת עורכי הדין.  

במכתב שקיבלו המתמחים נאמר כי "בפני הלשכה פרסומים שנעשו על ידך במדיה חברתית, המכילים התבטאויות שאינן נאותות העולות לכאורה כדי עבירה משמעתית. כמתמחה הנך כפוף להלכות האתיקה המקצועית. ועדת ההתמחות הארצית תדון בשאלה האם להגיש תלונה לוועדת האתיקה הארצית בגין התבטאויות אלה.

"אם תוגש תלונה, היא תטופל בהתאם לכללי לשכת עורכי הדין (סדרי הדין בבתי הדין המשמעתיים), תשע"ה-2015. הנך רשאי לשלוח לוועדה התייחסות בכתב מטעמך לא יאוחר מיום 10.11.15, אך הנך מוזהר בזאת כי כל שייכתב על ידך עשוי לשמש נגדך במסגרת תלונה, אם יוחלט להגישה".

המכתב ששלחה לשכת עורכי הדין

לכבוד 
..........שלום רב,


הנדון: דיון בעניינך בוועדת התמחות


בפני הלשכה פרסומים שנעשו על ידך במדיה חברתית, המכילים התבטאויות שאינן נאותות העולות לכאורה כדי עבירה משמעתית.
כמתמחה הנך כפוף להלכות האתיקה המקצועית.
ועדת ההתמחות הארצית תדון בשאלה האם להגיש תלונה לוועדת האתיקה הארצית בגין התבטאויות אלה.
אם תוגש תלונה, היא תטופל בהתאם לכללי לשכת עורכי הדין (סדרי הדין בבתי הדין המשמעתיים), תשע"ה-2015.
הנך רשאי לשלוח לוועדה התייחסות בכתב מטעמך לא יאוחר מיום 10.11.15, אך הנך מוזהר בזאת כי כל שייכתב על ידך עשוי לשמש נגדך במסגרת תלונה, אם יוחלט להגישה.
									           בברכה, 

מזכירות מתמחים

ב-29 באוקטובר התקיים אליו נרשמו כ-2,040 נבחנים וניגשו כ-1,995. עד כה, לא פירסמה הלשכה את אחוזי המעבר אך לפי נתוני המדגם של חברת "מחשבות", שהוא ציון המעבר.

נבחנים ששוחחו עם TheMarker חזרו על אותן הטענות: הבחינה הייתה קשה ביחס לבחינות קודמות, שאלות רבות במבחן האמריקאי שבו 100 שאלות היו נקודתיות, לא ברורות, ארוכות ועם תשובות מתחכמות ומכשילות.

בשבוע שעבר ערכו המתמחים הפגנה בפינת הרחובות ברקוביץ וויצמן בתל אביב (מול בתי המשפט). המכתבים שקיבלו אתמול הצליחו להפחיד רבים מהם שחדלו מלנקוט כל עמדה בנוגע למבחן או הלשכה.

הפגנת המתמחים בעריכת דין, בשבוע שעבר
הפגנת המתמחים בעריכת דין, בשבוע שעברצילום: דודו בכר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker