בקשה לייצוגית נגד חברת החשמל: הפרה חובותיה בטיפול בתקלות במהלך הסערה

את הבקשה הגישו שלושה זוגות שמתגוררים ברעננה אשר נותקה אספקת החשמל בביתם עקב מזג האוויר הסוער שהיה בסוף אוקטובר וחודשה רק לאחר 35-42 שעות ■ בבקשה נכתב כי אחת הסיבות העיקריות לאי הטיפול בתקלות החשמל הינו מאבק והתכתשות בין עובדי חברת החשמל

אפרת נוימן

בתחילת השבוע הגישו שישה תושבי רעננה - אשר נותקה אספקת החשמל בביתם עקב מזג האוויר הסוער שהיה בסוף אוקטובר וחודשה רק לאחר 35-42 שעות -  בקשה לתביעה ייצוגית לבית המשפט המחוזי מרכז. זאת בהמשך לתביעה ייצוגית נוספת שהוגשה לאחרונה נגד חברת החשמל על רקע התנהלותה בעת הסופה ולאחריה.

בבקשה טוענים שלושה זוגות המתגוררים ברעננה כי חברת החשמל הפרה את חובותיה נוכח הפסקת החשמל והשיבושים הקשים בעקבותיה. "על אף הפגיעה הקשה באספקת החשמל לצרכנים, התנהלה המשיבה באיטיות ובחוסר יעילות, המגיעה אף לכדי רשלנות פושעת, והתעכבה בטיפול בתקלות במהלך הסערה. כל זה הביא לכך ששעות רבות לאחר תחילת הפסקת החשמל כ-200 אלף לקוחות שמרביתם הינם בתי אב בהם מספר נפשות, עדיין היו מנותקים מאספקת חשמל".

עוד נכתב בבקשה כי אחת הסיבות העיקריות לעיכוב, לחוסר יעילות ולאי הטיפול בתקלות החשמל הינו מאבק והתכתשות בין עובדי חברת החשמל להנהלה בקשר לתנאי העבודה, מה שהביא את הנהלת חברת החשמל אף לפנות לבית הדין לעבודה. "במעשה ובמחדל גרמה המשיבה לנזקים ממוניים ולנזקים לא ממוניים, אותם יכלה למנוע הן לפני הסערה והן במהלכה, והיא נושאת באחריות מלאה לנזקים אלו. המשיבה הייתה מודעת לכך שלא נערכה כראוי לפני החורף, ואף ידעה על בעיות ומחלוקות עם עובדיה, ועל התנגדותם לפעול במתכונת חירום במקרה הצורך".

נזקי מזג האוויר בהרצליה
נזקי מזג האוויר בהרצליהצילום: מוטי מילרוד

התובעים הם ורה ויוסף פרוידמן, בני 70, נטלי ורוברט פרוידמן הורים לשני ילדים קטנים וטלי ואהרון פולאק הורים לשלושה ילדים. הם טוענים, באמצעות עו"ד אסף פינק כי חברת החשמל התרשלה, הפרה את חובותיה החוקיות, הפרה הסכמים עם הצרכנים, הטעתה אותם וניצלה את מעמדה המונופוליסטי לרעה. בין השאר נטען כי לא ניתן מענה מהיר לפונים כפי שנדרש בחוק.

לבקשה צורפה חוות דעת של בודק חשמל מוסמך אשר ציין, בין השאר, כי לפי ניסיונו באמצעות כוח עבודה של 400 איש היתה יכולה חברת החשמל לתקן את התקלה אשר כללה נפילה של כ-300 קווי מתח בתוך יום אחד וכי היא הייתה יכולה להסתייע בקבלנים מורשים שיש להם צוותי עבודה מיומנים, אך לא עשתה כן.

חברי הקבוצה לגביהם מוגשת הבקשה הם כלל לקוחות חברת החשמל המשלמים חשבון חשמל קבוע או זמני, ושאירעו להם הפסקות חשמל ו/או שיבושי חשמל בימים 25-28 באוקטובר 2015 או בחלק מימים אלה עקב הסופה אשר לא תוקנו בזמן סביר וגרמו לנזקים. המבקשים מבקשים לכלול במסגרת הקבוצה גם את אלו שנאלצו להמתין זמן רב למוקד שירות הלקוחות. הנזק הקבוצתי מוערך ב-353 מיליון שקל.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker