פורסמו פתרונות המבחן "הקשה בהיסטוריה" לעריכת דין; המתמחים מבקשים עזרה מהח"כים

ביום חמישי התקיים מבחן ההסמכה של לשכת עורכי הדין כשהנבחנים התלוננו על שאלות קשות ופינתיות בהרבה לעומת מבחנים קודמים ■ היום פרסמה הלשכה את תוצאות הבחינה, אך אחוזי המעבר טרם פורסמו

אפרת נוימן

ביום חמישי האחרון, ה-29 באוקטובר, התקיים מבחן ההסמכה של לשכת עורכי הדין אליו נרשמו כ-2,040 נבחנים וניגשו כ-1,995. לפי נתוני המדגם של חברת "מחשבות", רק כ-40% מהנבחנים סיימו בציון 65 ומעלה שהוא ציון המעבר. מדובר בנתונים חלשים בהרבה מהממוצע של השנים האחרונות.

נבחנים ששוחחו עם TheMarker חזרו על אותן הטענות: הבחינה היתה קשה ביותר ואפילו קשה יותר ממועד נובמבר 2011, הידוע לשמצה, שבו עברו 48% מהנבחנים ולאחר שהתקבלו השגות על שאלות, עלו אחוזי המעבר ל-56%. לדברי נבחנים, שאלות רבות במבחן האמריקאי שבו 100 שאלות היו נקודתיות, לא ברורות, ארוכות ועם תשובות מתחכמות ומכשילות. 

איילת שקד צילום: תומר אפלבאום

היום פירסמה הלשכה את התוצאות של הבחינה באתר שלה אך אחוזי המעבר טרם פורסמו. בינתיים, הנבחנים המתוסכלים פתחו קבוצה בפייסבוק בשם "החמ"ל – בחינות הלשכה נובמבר 2015" שבה כ-500 חברים. הם שלחו מכתבים לשרת המשפטים איילת שקד, ליו"ר הלשכה אפי נווה והם מתקשרים לחברי כנסת על מנת שיפעלו למענם. המטרה שלהם היא שיפסלו שאלות קשות במיוחד או בעייתיות או שיינתן פקטור שיעלה את שיעור העוברים על מנת  שלא ייאלצו רבים מהם להמתין מחוסרי עבודה כשישה חודשים עד מועד הבחינה הבא. 

בנוסף, הם הכריזו על הפגנה "תרבותית ומועילה" אשר קיבלה את אישור המשטרה ותערך מחר (ד') בשעה 12 בצהריים בפינת הרחובות ברקוביץ וויצמן בתל אביב (מול בתי המשפט). בתחילה תוכננה ההפגנה מול לשכת עורכי הדין אך המשטרה לא אישרה זאת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker