למה נתניהו צריך בכלל שרים?

אם ראש הממשלה יכול ליטול לעצמו את תפקיד השר בכל משרד שבו ירצה לכהן, אזי באופן תיאורטי הוא יכול ליטול את כל תפקידי השרים, ולהיוותר שליט יחיד בממשלתו

עידו באום

היכן עובר הקו בין משילות לפי רצונו של ראש הממשלה לחיסול הבלמים בתוך הממשלה? העברת משרד הכלכלה מידיו של השר, אריה דרעי, לידיו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו - מבטיחה כי השאלה הזאת תובא לבג"ץ בדרך זו או אחרת.

כוונת ראש הממשלה לקחת על עצמו את תפקיד שר הכל­כ­לה מעוררת שוב לחיים את העתירה המתמשכת של מפלגת יש עתיד, המתמקדת בריבוי כהונותיו של נתניהו. כזכור, נתניהו הוא גם שר החוץ ושר התקשורת.

העתירה הביאה לכך שבמשך הקיץ חדל סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, לכהן כ"סגן שר במעמד שר", ועבר לתפקיד שר מלא. בכך הקיץ הקץ על הסידור המוזר שנהג במשך שנותיו של ליצמן במשרד הבריאות - של ראש הממשלה בתפקיד שר בלתי־נוכח, וסגן שר שמנהל את המשרד בפועל.

במהלך הדיונים שהתקיימו ביולי בפני הרכב של חמישה שופטי בג"ץ, העירו השופטים חנן מלצר ואליקים רובינשטיין כי התופעה שבה מכהן ראש הממשלה כשר במשרדים נוספים, מעבר לתפקידו כראש הממשלה, אינה עולה בקנה אחד עם נוסחו העדכני של חוק יסוד: הממשלה. ההערות היו נחרצות, והממשלה היתה צריכה להבין אותן כרמז לבאות.

למעשה, האפשרות של כהונת ראש ממשלה בתפקידי שר ללא הגבלה אינה עולה בקנה אחד עם ההיגיון הדמוקרטי. אם ראש הממשלה יכול ליטול לעצמו את תפקיד השר בכל משרד שבו ירצה לכהן, אזי באופן תיאורטי הוא יכול ליטול את כל תפקידי השרים, ולהיוותר שליט יחיד בממשלתו.

ההיגיון הזה אינו מסתדר עם חוק יסוד: הממשלה. הערותיהם של השופטים נועדו להמריץ את ראש הממשלה להסדיר את המצב.

עם זאת, נדמה כי מקובל על בג"ץ שראש הממשלה יכול ליטול לעצמו תפקיד של שר כמילוי מקום זמני, אם נבצר משר לכהן בתפקידו מכל סיבה שהיא או במקרה של התפטרות שר. השאלה היא כמה זמן יכול ראש הממשלה להחזיק בתפקיד באופן זמני, ואם סביר לאפשר לראש הממשלה לקבל החלטות מהותיות במשרד הממשלתי שבו הוא מחזיק באופן זמני, עד לכניסתו של שר.

אם, כצפוי, השאלות הללו יגיעו לבג"ץ, הוא יידרש ראשית כל להכריע במסגרת העתירה של מפלגת יש עתיד בשאלה אם נתניהו יכול להמשיך לכהן באופן קבוע כשר החוץ, שר התקשורת ושר הכלכלה.

אם התשובה לשאלה הזאת תהיה שלילית - ויש הסתברות לא רעה שכך יהיה - תעלה מאליה השאלה אם רשאי נתניהו, בעת מילוי מקום זמני של שר, לחתום על מתווה הפשרה עם מונופול הגז באופן שעוקף את סמכויות הממונה על ההגבלים העסקיים או למנות ממונה חדש כרצונו, או לעשות את שני הדברים גם יחד.

משילות אין פירושה כי כל הישר בעיניו של ראש הממשלה ייעשה. משילות שייכת לממשלה על כל שריה. ככל שהפעולות שינקוט ראש הממשלה במשרד הממשלתי שבו הוא מחזיק באופן זמני הן דרמטיות, מהותיות ובעלות השפעה ארוכת טווח - כך ראוי להימנע מהן, אלא אם יש דחיפות חיונית בביצוען, ולהותירן לשר האחראי באופן קבוע על המשרד. שרים הרי אינם חייבים לקבל את הוראות ראש הממשלה ככזה ראה וקדש, ויש להם שיקול דעת עצמאי.

בנימין נתניהו. מנהיג חסר רצוןצילום: מרק ישראל סלם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker