סוף לסכסוך

שי לבנת ירכוש את מניות שותפיו במד 1 ובוואלה שופס לפי שווי קבוצה של כ-400 מיליון שקל

הבוקר הסתיים הליך ההתמחרות בין הצדדים ונקבע כי לבנת ירכוש את אחזקות אמיר אדלר ואילן פדלון (40%) בקבוצת החברות הפרטיות שלו תמורת כ-139 מיליון שקל ■ בכך, השתלט לבנת על מד 1 ועל 50% ממניות וואלה שופס

הגיע לסיומו סכסוך רב השנים בין שי לבנת ובין שותפיו בקבוצת החברות הפרטיות בהן הוא מחזיק, אמיר אדלר ואילן פדלון, לאחר שבתום הליך התמחרות, קנה לבנת את אחזקות השניים בחברות (40%) לפי שווי של 394 מיליון שקל. אחרי תשלום חוב, ישלם לבנת כ-139 מיליון שקל.

שי לבנת
שי לבנתצילום: אייל טואג

בכך, השתלט למעשה לבנת על מד 1, ועל 50% ממניות וואלה שופס. היום (יום א') בבוקר הוגשו המעטפות בהן נקבו השותפים בשווי לפיו יהיו מוכנים לרכוש את החברות המשותפות. לאחר פתיחת המעטפות נודע כי לבנת הציע את השווי הגבוה ביותר, ולפיכך ירכוש את חלקם של שותפיו ההיסטוריים. במסגרת החברות שירכשו נמצאות ארבע חברות, כשהגדולה בינהן היא מד-1; מרכז המחישוב הגדול בישראל המחזיק לפי הערכות בכ-40% מתחום האחסון המקומי.

ב-1998 עזב לבנת את העסקים המשפחתיים ויצא לדרך עצמאית כשאליו הצטרפו אדלר ופדלון. באמצעות ארבע חברות אחזקות הם השקיעו לאורך השנים בשורה של חברות בתחומי התקשורת, האינטרנט וההיי-טק.

ב-2003 חזר לבנת לעסקי המשפחה ושותפיו הפכו לדומיננטיים בעסקים המשותפים. ב-2010 חלה התדרדרות ביחסים בין לבנת לבין שותפיו אשר גלשה לתביעות אזרחיות הדדיות. בסוף 2012 קיבל השופט עופר גרוסקופף מבית המשפט המחוזי מרכז את תביעתו של לבנת ביחס ל-6 מתוך 11 פרשיות, במסגרתן טען לבנת לאי סדרים והפרת אמונים מצד שותפיו. מנגד, נקבע כי קיימת עילה של קיפוח המיעוט.

חדר שרתים, חברת מד 1 טירת הכרמל
צילום: רמי שלוש

לאור העוינות בין הצדדים, נקבע כי אין מנוס מהפרדת כוחות תוך העדפה לביצוע התמחרות במנגנון של במבי (Buy Me Buy You) – לבנת יחליט אם הוא מעדיף למכור את מניותיו או לרכוש את המניות של אדלר ופדלון בהתאם לשווי שיציעו לו. לאחר ערעור לבית המשפט העליון, בספטמבר האחרון נקבע מנגנון התמחרות חדש לפיו ההתמחרות החדשה בוצעה באמצעות שתי מעטפות חתומות שהוגשו לנאמן ובהן הצעת רכישה, כך שלשני הצדדים הוענקה הזדמנות שווה לרכוש את המניות. עוד נקבע בהחלטת העליון כי אדלר ופדלון אינם זכאים לסעד בשל קיפוח.

הבוקר, לאחר שנקבע כי לבנת ירכוש את אחזקות אדלר ופדלון, הוא הפך לבעלים הבלעדיים (100%) של קבוצת החברות.

במשפט את לבנת ייצגו עורכי הדין גיורא ארדינסט, רן שפרינצק וגיל רון. אמיר ופדלון יוצגו על ידי עורכי הדין בעז בן צור ואלירם בנקל.

מלבנת נמסר כי "אמשיך לנהל את החברות כפי שעשיתי בארבע השנים שחלפו מאז פיטרתי את אדלר ופדלון, ובמהלכן הושבחו החברות וערכן עלה. אני מבקש להודות למשפחתי שתמכה בי לאורך כל הדרך ולעורכי דיני שהאמינו כי סופה של האמת לנצח כפי שאכן קרה. אני יוצא לדרך חדשה בתחושת הקלה וסיפוק״.

עורכי הדין בעז בן צור ואלירם בקל מסרו: "כפועל יוצא מהליך ההתמחרות יידרש לבנת לרכוש את אחזקותיהם של אדלר ופדלון בהתאם לשווי החברות בו נקב, המסתכם בסך של כ-400 מיליון ש"ח בקירוב. הערכותיהם של אדלר ופדלון ביחס לשווי החברות, כפי שבאו לידי ביטוי בהצעה שנמסרה על ידם, היו נמוכות באופן משמעותי, ובנסיבות אלה אין להם אלא לאחל ללבנת הצלחה בהמשך דרכו העסקית. אדלר ופדלון מביעים סיפוק רב מכך שההליך המשפטי הגיע אל סיומו, ומכך שאף השותפות עם לבנת הגיעה אל סיומה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker