פרשת הבנק המחתרתי בבורסה ליהלומים: הוגשו כתבי אישום כנגד חמישה יהלומנים

כתבי האישום הוגשו כנגד היהלומנים מאיר ענבי, אלון ארבוב,יוראי בורוכוב, וגבריאל יוסיפוב בגין עבירות מס חמורות של קבלת והוצאת חשבוניות פיקטיביות בהיקף של מיליוני דולרים

אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
אפרת נוימן

הבוקר (ד') הוגשו בבית המשפט השלום בתל אביב כתבי אישום נגד חמישה וחברות שבבעלותם בגין עבירות מס חמורות של קבלת והוצאת חשבוניות פיקטיביות בהיקף של מיליוני דולרים. החמישה הם מאיר ענבי, אלון ארבוב,יוראי בורוכוב, גבריאל יוסיפוב ואשתו מרים יוסיפוב.

כנגד בני הזוג יוסיפוב הוגש כתב אישום שעניינו עבירות מס חמורות של הוצאת חשבוניות פיקטיביות בהיקף של מעל לשמונה מיליון דולר ועבירות הלבנת הון בגין העמדת נכסים בחו"ל.

יהלומים
יהלומיםצילום: VIA BLOOMBERG NEWS

בתחילת 2012 פורסם כי המשטרה חשפה בנק מחתרתי בבעלות מנחם מגן (אשר הורשע השנה בהסדר טיעון ונגזרו עליו 4 שנות מאסר), שפעל בבורסה לאבני חן השוכנת במתחם בורסת היהלומים. על פי החשדות, הבנק שימש לכאורה צינור להלבנת כספים בכמיליארד שקל. בשלב ראשון נחקרו כ-20 יהלומנים שעבדו עם הבנק, ובהמשך התרחבה החקירה למעגל נוסף של כ-30 יהלומנים, שהיו קשורים לכאורה לתהליך הלבנת ההון. במהלך החקירה הגלויה נתפסו יהלומים ומסמכים, הוקפאו חשבונות בנקים ועוקלו בתים של יהלומנים.

החקירה הביאה למשבר בבורסת היהלומים, כיוון שיהלומנים חששו מזימונם לחקירה ומעיקול נכסיהם, כולל יהלומים שהוחזקו בכספות בנקים כבטוחות. קניינים נמנעו מלהגיע לישראל מחשש שייעצרו.

על פי כתבי האישום, היהלומנים והחברות קיבלו והנפיקו חשבוניות פיקטיביות בסכומים של מיליוני דולרים, באמצעות מנחם מגן ודורון אלעד (שעניינו עדיין מתנהל), שהפעילו עסק לא רשום למתן שירותי מטבע בבורסה ליהלומים. הכרעת דין בעניין נאשם נוסף, מאיר אוחנה, צפויה בקרוב.

בתיקי הפרשה מטפלים הפרקליטים אורנה גלבשטיין, טפת מויאל רוטשילד, אלון גילדין, לירן חיים וסוזנה שור מפרקליטות מיסוי וכלכלה. מהפרקליטות נמסר כי היא צפויה לקבל החלטות בעניינם של חשודים נוספים בפרשה זו שנערכו להם שימועים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker