כך סידרה פאינה קירשנבאום ג'וב של 25 אלף שקל לבן שלה ופתחה עסק לטבק בטעמים

המלצת המשטרה לכתב אישום בפרשת השחיתות הגדולה חושפת: כך עבדה השיטה של סגנית שר הפנים לשעבר מישראל ביתנו

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המשטרה המליצה היום על הגשת כתבי אישום נגד 36 מעורבים בפרשת ישראל ביתנו, בהם אנשי ישראל ביתנו - סגנית השר לשעבר, פאינה קירשנבאום ומנכ"ל משרד החקלאות לשעבר, רמי כהן.

המשטרה ממליצה להאשים את קירשנבאום בעבירות של שוחד, קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים, רישום כוזב במסמכי תאגיד והלבנת הון. את רמי כהן ממליצה המשטרה להאשים בסעיפים של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון וזיוף ורישום במסמכי תאגיד.

פאינה קירשנבאום בכנס מפלגת ישראל ביתנו, בדצמבר שנה שעברהצילום: דודו בכר

ההמלצות חושפת, בין השאר, כיצד סידר כהן ג'וב לבנה של קירשנבאום. במסגרת פרשת איגוד הכדורסל, התגלה כי קירשנבאום הינחתה להעביר תמיכה תקציבית לאיגוד הכדורסל מתוך כספים קואליציונים של מפלגת ישראל ביתנו.

מחומר החקירה עולה כי בשנת 2011 הציג עצמו רמי כהן בפני ראשי איגוד הכדורסל כמי שיכול להשיג בעבורם תקציבי מדינה בהיותו יועץ של מפלגת ישראל ביתנו בתמורה לקבלת עמלה של 10% מהתקציב שידאג להעברתו.

קירשנבאום דאגה להעברת תקציב בסך של כמיליון שקל לאיגוד הכדורסל, באמצעות גוף בתחום הספורט, ביודעין כי 10% מהתקציב משולם כעמלה לרמי כהן ובת משפחתו. לאחר קבלת העמלה, העסיק כהן את בנה של קירשנבאום במשרה חסרת תוכן של ממש של איסוף חומר מהאינטרנט, בתשלום של יותר מ-25 אלף שקל מבלי שפגש מעולם בכהן לצרכי עבודתו.

בפרשייה אחרת, גילו ממצאי החקירה שימוש בכספי שוחד של סגנית השר לשעבר לטובת הקמת מיזם עסקי ליבוא מוצרי טבק בטעמים לישראל, יחד עם שותפים אחרים. חומר החקירה העלה כי קירשנבאום הייתה מעורבת בהקמת מיזם עסקי, במסגרתו  נדרשה להשקיע סכום של 150 אלף שקל, והעבירה את כספי השקעתה באמצעות תשלומים ששולמו ע"י חל"פ שומרון, מתנ"ס מועצת מטה בנימין ורמי כהן אשר שימש בזמנו יועץ ולימים מונה לתפקיד ציבורי, בתמורה לחשבוניות פיקטיביות שקיבלו מנותני שירותים בגין שירות שלא ניתן מעולם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker