עירית שטראוס הורשעה בהעסקת עובדים זרים ללא היתר - ונקנסה ב-100 אלף שקל

שטראוס הורשעה לפי הודאתה בהעסקה של עובדים זרים ללא היתר ומבלי ששולם עבורם ביטוח רפואי, כשעבירות אלה בוצעו בחלקן במשך תקופה של עשור ■ השופט: "מדובר בעבירה חמורה בעלת השלכות חברתיות ומוסריות"

אפרת נוימן

השופט אורן שגב, מבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב-יפו, גזר השבוע על אשת העסקים עירית שטראוס, קנס של 106 אלף שקל בגין העסקת עובדים זרים בביתה. לאחר פעולות אכיפה של רשות האוכלוסין וההגירה הוגשו כנגד שטראוס שני כתבי אישום בהם הואשמה בהעסקת עובדים זרים שאינם רשאים לעבוד בישראל ומבלי ששילמה עבורם ביטוח רפואי. שטראוס הורשעה לפי הודאתה ונקנסה.

שטראוס היא דור שלישי למייסדי מחלבות שטראוס ואשתו לשעבר של ליאון קופלר, מבעלי סופר פארם. היא מנהלת את קבוצת Adi's Lifestyle בה היא שותפה עם אחיה עדי. אחותה עפרה שטראוס היא יו״ר  שטראוס גרופ.

עירית שטראוס

העסקת עובדים זרים בניגוד לחוק ולכללים הינה עבירה פלילית. כתב האישום הראשון הוגש כבר ב-2011 לאחר ששלוש שנים קודם לכן שטראוס הודתה במעשים וטענה כי לא יכלה לדעת שהיא מעסיקה עובדים שלא כדין - שכן נטען כי לעובדים היה היתר העסקה מזויף. כתב האישום השני הוגש בתחילת השנה הנוכחית, כשמדובר בתקופת העסקה של חודשיים של עובד שנכנס לארץ באשרה סיעודית והועסק בביתה של שטראוס בטיפול בכלביה.

"לחובת הנאשמת ייאמר כי העסקת עובדים זרים ללא היתר עבודה הוגדרה כעבירה חמורה בעלת השלכות חברתיות ומוסריות. במקרה דנן נלווית אליה עבירה נוספת – העסקת עובד זר ללא הסדרת ביטוח רפואי", קבע השופט והוסיף כי יש לזכור כי עבירות אלה בוצעו במשך תקופה ארוכה של עשר שנים.

מנגד, קבע השופט כי מדובר באישה נורמטיבית שהודתה בביצוע העבירות בישיבת ההקראה ובכך חסכה הליך שיפוטי יקר. בנוסף, בחלקה הארי של העבירה השנייה היא לא שהתה בישראל.

השופט דחה את הבקשה של עורך דינה של שטראוס להטיל חיסיון על גזר הדין. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker