הסדר טיעון: עו"ד דליה שחורי תרצה עונש של 800 שעות לתועלת הציבור - ללא הרשעה על העלמת הכנסות

שחורי, אשתו של מנכ"ל מפלגת קדימה לשעבר, הודתה במסירת ידיעות כוזבות למס הכנסה והשמטת הכנסות של 350 אלף שקל

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים22
יסמין גואטה
יסמין גואטה

עו"ד דליה שחורי, אשתו של מנכ"ל מפלגת קדימה לשעבר, משה שחורי, תרצה עונש של 800 שעות שירות לתועלת הציבור ללא הרשעה — כך עולה מהסדר טיעון שאושר אתמול על ידי בית משפט השלום בתל אביב. במסגרת הסדר הטיעון הודתה שחורי במסירת ידיעות כוזבות למס הכנסה והשמטת הכנסות של 350 אלף שקל.

על פי כתב האישום, 
ב– 2006 קיבלה שחורי חשבונית מחברה בסך 400 אלף שקל בגין אספקת שירותי ייעוץ בתחום הנדל"ן, כשבפועל כלל לא סופקו לחברה שירותים כלשהם. בתמורה לחשבונית, שחורי מסרה לחברה שלושה צ'קים, שאחד מהם — בסך של 304 אלף שקל — הוחזר לה אחרי שנרשמו פרטיו. את החשבונית היא כללה בספריה ודיווחה עליה כהוצאה בדו"ח ההכנסות. בכך היא גרמה, על פי רשות המסים, להגדלת ההוצאות והקטינה את ההכנסה ללא הצדק סביר.

דליה שחוריצילום: מוטי קמחי

בבית המשפט הציגה נציגת הפרקליטות את הטעמים המיוחדים שהובילו להסדר הטיעון שבמסגרתו שחורי לא הורשעה. הנציגה הדגישה כי הפרקליטות הגיעה למסקנה כי הפגיעה בשחורי, אם תורשע, תהיה לא מידתית. זאת, בעיקר בשל חלוף כשמונה שנים מאז ביצוע העבירות, כשהאחריות למשך הזמן רובצת לפתחה של הפרקליטות. בנוסף, ציינה נציגת הפרקליטות את שיתוף הפעולה של שחורי ואת לקיחת האחריות שלה, שהתבטאה גם בכך שהיא מסרה עדות בפרשת דוד ואנונו מרשות המסים. כמו כן צוין הנזק שצפוי לפרנסתה כעורכת דין אם תורשע.

השופטת לימור מרגולין־יחידי קבעה כי יש לכבד את הסכמות הצדדים. עם זאת היא ציינה: "ספק בעיני אם בהכרעה שיפוטית מפורטת, הייתי מגיעה לאותה מסקנה". השופטת התייחסה לכך שכתב האישום הוגש שנים רבות לאחר מועד ביצוע המעשים. היא הדגישה כי לנתון זה יש השלכה ממשית על אופן סיום ההליך. השופטת התייחסה גם לכך ששחורי הודתה בהזדמנות הראשונה, הביעה חרטה כנה והסירה את המחדל באופן מלא.

בנוסף, ציינה השופטת כי עברה הפלילי של שחורי נקי ולא נפתחו בעניינה תיקים נוספים בשנים שחלפו. מרגולין־יחידי התייחסה גם לכך שנגד מעורבים נוספים באותה פרשה לא הוגשו כתבי אישום. כמו כן, ציינה את הפגיעה הכוללת בשחורי ובני משפחתה, לרבות בעלה שהוא אישיות ציבורית.

עורכי הדין יעקב וינרוט, עמית חדד, שמואל הקר ואושר רובינגר, שייצגו את שחורי, מסרו: "אנו מודים לפרקליטות מיסוי וכלכלה תל אביב על כך שהסכימה לראות בעניינה של עו"ד שחורי מקרה חריג המצדיק ענישה ללא הרשעה. בית המשפט הכיר גם הוא במאפייניו הייחודיים של המקרה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker