ד"ר בייבי תימכר לרשת מוצצים ותמשיך להעסיק 90% מהעובדים

מוצצים הציעה עבור ארבעה סניפים 1.3 מיליון שקל ו-38% מערך המלאי בספרים ■ המכירה של הסניף באשדוד מותנית באישור הממונה על ההגבלים

אפרת נוימן

השופט אילן שילה, מבית המשפט המחוזי בלוד קבע היום (ה') כי רשת ד"ר בייבי תימכר לרשת מוצצים. ביוני השנה הגישה החברה בקשה להקפאת הליכים לאור מצבה של בעלת השליטה, רשת מגה. לפי הבקשה, החברה נקלעה לקושי אדיר מבחינה תזרימית, בין היתר בשל העובדה שמספר סניפים של החברה הינם הפסדיים ומכבידים על פעילותה וכן בשל העובדה שמגה שעד אז הזרימה עשרות מיליוני שקלים לפעילותה, לא יכולה להוסיף ולעשות כן מעת שהגיעה בעצמה לחדלות פירעון.

במהלך הדיון היום העלתה מוצצים את הצעתה והיא מציעה תמורת הפעילות בארבעה סניפים – באר שבע, רמת גן, ביל"ו ואשדוד - סכום של 1.3 מיליון שקל ובגין המלאי 38% מערך המלאי בספרים. המכירה של הסניף באשדוד בו כבר פועלת ד"ר בייבי מותנית באישור הממונה על ההגבלים העסקיים שאם לא יתקבל יהיה המפרק הזמני, יריב שי ישינובסקי, זכאי למכור את הסניף לאחרים. התמורה בכל מקרה לא תשתנה. מוצצים תמשיך להעסיק למשך שנה לפחות 90% מהעובדים ולפחות באותם תנאים. 

חנות של ד"ר בייביצילום: איציק בן מלכי

השופט קבע כי ההבדל בין הצעה זו ובין זו של בייבי לאב היה משמעותי - 800 אלף שקל – ויביא לקופת החברה תוספת של 42%. "סכום זה יאפשר לחלק דיווידנד גדול יותר לנושים שגם כך יפסידו את מיטב נשייתם". 

את המפרק ייצג עורך דין רונן נאווי ממשרד אפשטיין קנלור טננבוים ושות׳. את מוצצים ייצגו עורכי הדין אביעד אופיר, זיו אברמוביץ ותמר דולב גרין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker