מנהל תיק המניות של עמיתים לשעבר הורשע בהסדר טיעון בעבירות תרמית והפרת אמונים

צחי כהן הודה בכתב האישום המתוקן בעבירות חמורות והעונש שהוסכם עליו הוא שלוש שנות מאסר ■ גיסו הורשע על פי הודאתו והעונש שהוסכם עליו הוא חצי שנה עבודות שירות

אפרת נוימן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

צחי כהן, לשעבר מנהל תיק המניות של "עמיתים - קרנות הפנסיה" הורשע היום (ה') בהסדר טיעון בשני אישומים. כהן הורשע בעבירות של השפעה בדרכי תרמית, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד ועבירה של איסור הלבנת הון, תרשומת כוזבת ועבירה של שימוש במרמה עורמה ותחבולה במזיד ובכוונה להתחמק ממס. 

על פי הסדר הטיעון, יוטלו על כהן שלוש שנות מאסר כשהצדדים לא הגיעו להסכמה על סנקציה כספית. הטיעונים לעונש יישמעו בשביעי בדצמבר באולמו של השופט חאלד כבוב בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

לפי כתב האישום שהוגש בינואר השנה - כהן, שהיה אחראי על המסחר במניות עבור החוסכים עמיתים (קרנות הפנסיה הוותיקות הגרעוניות שהולאמו), ניצל מידע שהגיע אליו על מנת להשיא רווחים אישיים כשהוא מסתיר את פעולותיו בחשבונות של אחיו וגיסתו. כהן הרוויח באופן זה כ-7.7 מיליון שקל, חלקם על חשבון כספי החוסכים לפנסיה. 

בהתאם להסדר הטיעון, אחותו של כהן, קרן גרצ'יקוב, נמחקה מכתב האישום. גיסו של כהן, יוסף גרצ'יקוב, הורשע בעבירות של סיוע למרמה והפרת אמונים בתאגיד ובעבירה של איסור הלבנת הון. העונש שהוסכם עליו הוא ששה חודשי עבודות שירות וקנס של 700 אלף שקל. 

כתב האישום הוגש על ידי עו"ד אסף עיסוק מפרקליטת מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה). את כהן ייצגו עורכי הדין יעל גרוסמן ורני בלקין, את יוסף וקרן גרצ'יקוב ייצגו עורכי הדין איריס ניב-סבאג ואלון ביכלר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker