פרשת המין בבנק הפועלים: מוטי זיסר מעיד במשטרה מאז שעות הבוקר

ביום ה' הגיעו ליחידת להב 433 פרקליטיו של זיסר ומסרו את החומרים שברשותם ■ מקורב לפרשה מסר כי זיסר הציג היום - מלבד הקלטות בהם נשמע בכיר לשעבר בבנק מספר על הפרשה - גם מידע חדש לחוקרים

אפרת נוימן
אפרת נוימן

מוטי זיסר מעיד מאז הבוקר (ב') ביחידת להב 433 של המשטרה – זאת לאחר שהוזמן למסור עדות כחלק מהתפתחות הבדיקה של פרשת המין בבנק הפועלים. ביום חמישי הגיעו ללהב 433 פרקליטיו של זיסר ממשרד אשבול בורובסקי ומסרו את החומרים שברשותם.

במסגרת פרשה זו ניהל בכיר בבנק, שמעון גל ראש החטיבה העסקית, מערכת יחסים  עם עובדת כפופה לו ואף קידם אותה בתוך כך. טיבה של מערכת היחסים אינו ברור והגרסאות בנוגע אליה שונות.

הפרשה התפוצצה כאשר ב-2014 נאלץ גל במפתיע לעזוב את הבנק, ובנק הפועלים הודיע על מינוי שופטת בדימוס לחקור את הפרשה. השופטת חיברה דו"ח - אשר הבנק לא פירסם לציבור. בעקבות הדו"ח הזה ניהלה העובדת מו"מ עם הבנק באמצעות עורך דינה הפלילי, אביגדור פלדמן, ועורך דין נוסף. בסיומו של המו"מ קודמה לתפקיד מנהלת בחברה מקבוצת הפועלים.

מוטי זיסרצילום: עופר וקנין

לאחרונה, חשף ערוץ 10 קלטת שבה נשמע אילן אמיר, סגנו של שמעון גל, שעזב אף הוא את הבנק על רקע מערכת היחסים הבעייתית בין גל לעובדת הכפופה לו. בקלטת נשמע אמיר מספר על הפרשה המינית שבנק הפועלים ניסה להשתיק בשנתיים האחרונות. אמיר מספר כי לטענת העובדת שעומדת במרכז הפרשה,  גל איים עליה, ומנכ"ל הבנק ציון קינן גיבה אותו.

מי שחשף את הקלטת הוא זיסר, הטייקון שקרס,  אשר הקליט את אמיר ואף שכר חוקרים פרטיים שיאספו חומר על קינן וגל. זיסר אשר כועס על בכירי בנק הפועלים אשר נקטו בהליכים משפטיים נגדו מעוניין, כך נראה,  לגרום בשלב הראשון להשעייתו של קינן מתפקיד מנכ"ל בנק הפועלים, ולפתיחת חקירה פלילית בעניין פרשת המין בבנק. נראה כי זיסר מקווה לטעון בהמשך כי בנק הפועלים לא פעל משיקולים ענייניים ומקצועיים כשהחליט לפעול לגביית החובות הענקיים שזיסר התקשה לעמוד בהחזרם; וכשהבנק פנה לבית המשפט בעניינו.

זיסר אף שכר את שירותיו של איש יחסי הציבור רונן צור, שיטפל בצד התקשורתי של מאבקו; את שירותיו של עו"ד יעקב בורובסקי, לשעבר תנ"צ במשטרה, במטרה שיפנה למני יצחקי, ראש אגף החקירות במשטרה, ויבקש לפתוח בחקירה פלילית נגד בכירי בנק הפועלים; ואת עו"ד רוני אלוני סדובניק, הידועה בתחום עבירות המין, במטרה שתפנה לפיקוח על הבנקים ותדרוש מחדוה בר, שנכנסה לאחרונה באופן רשמי לתפקיד המפקחת על הבנקים, לפתוח בחקירה נגד בכירי בנק הפועלים.

קרדיט: ערוץ 10

מקורב לפרשה מסר כי זיסר הציג היום מלבד הקלטות, גם מידע חדש לחוקרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker