קראתם את הוואטסאפ שמשגע את המדינה? יש אנשים שהרוויחו מיליונים

תביעת הענק שהוגשה נגד הבנקים והסתיימה בפשרה תעביר שקלים בודדים לכיסם של הלקוחות ומיליונים לכיסם של עורכי הדין - הנה רשימת המרוויחים

TheMarker Online

הודעה שהגיעה ביממה למאות אלפי ישראלים על קבלת פיצוי של 2,500 שקל מהבנק הסתיימה היום במפח נפש כאשר התברר כי מדובר בסכום פעוט של שקלים בודדים. אך יש גם מי שהרוויחו מכך מיליוני שקלים - עורכי הדין שהגישו את תביעות הענק שהוגשו נגד חמשת הבנקים בטענה כי תיאמו ביניהם עמלות.

עו"ד רם דקל. קיבל 3.3 מיליון שקלצילום: יח"צ

עורכי הדין של התובעים נהנו משכר טירחה נאה. עורך הדין רם דקל אשר ייצג את אחד התובעים קיבל 3.3 מיליון שקל, עורכי הדין עמית מנור ויוקי שמש אשר ייצגו את התובעים נעם לוי ואת אסף ישפה קיבלו כ-1.4 מיליון שקל ועורכי הדין רם גורודיסקי ואמיר ישראלי אשר ייצגו את התובעת מרים קוסטרינסקי קיבלו 1.3 מיליון שקל. כל אחד מארבעת התובעים המייצגים קיבל 50 אלף שקל. כל הסכומים האלה ניתנים מעבר לסכום של ה-35 מיליון שקל אשר הועבר לחברי הקבוצה.

בסוף חודש מאי 2015 אישר בית המשפט המחוזי בתל אביב את הסדר הפשרה. לפי ההסדר, הבנקים יפצו את הלקוחות בסכום של 35 מיליון שקל - אך מכיוון שמדובר בקבוצה גדולה שעל הבנקים לפצות - הפיצוי יסתכם כאמור בשקלים בודדים לכל לקוח. המועד האחרון להגשת הבקשה לקבלת פיצוי הוא 13 בספטמבר 2015 (ערב ראש השנה), כלומר נותרו עוד 9 ימים.

בהסדר הפשרה נקבע שהבנקים יפצו כל אדם או תאגיד שניהל חשבון בנק בבנקים הפועלים, לאומי, דיסקונט, מזרחי, טפחות והבינלאומי בתקופה שבין 1.1.1990 לבין 30.6.2008. מי שמחזיק באותו חשבון הבנק מאז ועד היום יקבל את הפיצוי באופן אוטומטי לחשבון הבנק שלו, ואולם מי שהחליף מאז חשבון בנק נדרש להיכנס לאתר האינטרנט של הבנק ולמלא את הצהרה כי החזיק חשבון באותו הבנק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker