יסמין גואטה
יסמין גואטה

הפרקליטות הודיעה היום (ה) ליאיר ביטון, בעל השליטה בחברת ב.יאיר, כי על הגשת כתב אישום נגדו בפרשת ב.יאיר, זאת לאחר שטענותיו בשימוע נדחו. במרכז פרשה זו עומד חשד להזרמת כספים מהחברה הציבורית ב.יאיר לארגון הפשיעה של יצחק אברג'יל.

במארס האחרון הודיעה הפרקליטות לעורכי דינו של ביטון כי הוא חשוד בביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון, רישום כוזב במסמכי תאגיד, עבירות מס, קשירת קשר לביצוע פשע ועבירות נוספות.

יאיר ביטון בבית המשפט, ב-2014צילום: אוליבייה פיטוסי

ביטון עומד גם במרכזה של פרשת רונאל פישר שתיפתח בימים הקרובים בבית המשפט המחוזי בירושלים. על פי החשד, קצין המשטרה לשעבר, ערן מלכה הדליף חומרים מודיעיניים מחקירת פרשת ב.יאיר לרונאל פישר. במח"ש טוענים כי פישר יחד עם פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר, רות דוד טסו עם החומרים האלה לבולגריה כדי להיפגש עם ביטון ולהכין אותו לקראת מעצרו.

חשד נוסף שנבדק במח"ש נוגע גם לפרקליט לנסים מירום, הפרקליט שמלווה את התיק הפלילי של ביטון מטעם הפרקליטות. על פי החשד, דוד ניסתה להציע לו עבודה במעצ כדי שלא יטפל בתיק.

בחקירתו במח"ש סיפר על כך מלכה: "דיברנו על זה שמירום הפרקליט לקח את יאיר אישית ונכנס בו בכל הכוח. רונאל אמר משהו כמו 'הוא לא רוצה כסף, רותי דיברה אתו אבל עובדים על משהו'. שאלתי על מה מדובר ורונאל אמר שהוא סגר עם שי ברס, מנכ"ל מעצ שמחפש יועץ משפטי, שמירום יהיה היועץ המשפטי של מעצ. פניתי לרותי ואמרתי לה 'מה?', ורותי אמרה שהכל סגור, שהיא גם דיברה עם נסים ושהוא הסכים - המטרה היתה כמובן להזיז את מירום מהתיק ובכך בעצם להוריד את המוטיווציה נגד ביטון בתיק הזה. רותי אמרה שדיברה עם נסים, סגרו הכל וקבעו לו ראיון אצל שי ברס. בקיצור, רונאל סגר את הסיפור מול מעצ ורותי מול נסים, אבל לפי רותי, נסים הסכים ואמר שהוא ידווח לממונים שלו בשביל הכסת"ח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker