ברק כהן: פייסבוק הורידה את העמוד שלנו - "באים לבנקאים"

בפייסבוק לא מוכנים להגיב ■ כהן: "שרי אריסון עומדת כעת במרכז המאבק של באים לבנקאים, והסרת הדף לא תשנה דבר"

יסמין גואטה
יסמין גואטה

עו"ד ברק כהן, ממובילי מחאת באים לבנקאים גילה היום כי עמוד הפייסבוק שהקימו הפעילים נסגר על ידי פייסבוק. כהן קיבל את ההודעה הבאה.

אחרי שבית המשפט הורה על הרחקתו של כהן ממנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח וממנכ"ל בנק הפועלים, ציון קינן, הגיעו השבוע הפעילים לביתה של שרי אריסון. הם טוענים כי אריסון היא זו שאחראית להסרת עמוד הפייסבוק שלהם.

עו"ד ברק כהןצילום: עופר וקנין

בפייסבוק העולמית לא מגיבים למקרים ספציפיים ולכן סירבו לספק הסבר לסגירתו של העמוד. עם זאת הם מסרו תגובה המבהירה את המדיניות הגורפת של פייסבוק העולמית: "עם יותר מ-1.4 מיליארד משתמשים, פייסבוק העמידה מערך כללים אוניברסלי להתנהגות ברשת החברתית, הנודע בשם הסטנדרטים הקהילתיים של פייסבוק. עם קהילת משתמשים המגיעה ממגוון רחב של מדינות, תרבויות וגזע, לעיתים אנו נתקלים בפוסטים מטרידים ופוגעניים. במטרה לאכוף סטנדרטים אובייקטיביים שחשובים לפייסבוק, אנו נסיר תוכן מדווח במידה והוא מפר את כללי השימוש, למשל, כאשר תוכן מכיל עירום או פרטים אישיים של מישהו".

בחודשים האחרונים הגיעו הפעילים החברתיים של "באים לבנקאים" לבתיהם של מנכ"לי הבנקים בשעות הערב, ומחו מול ביתם באמצעות מגפון. הם גם תיעדו את פעולות המחאה ופירסמו את הסרטונים בעמוד הפייסבוק - שנסגר היום.

בעמוד הפייסבוק נכתב למשל כך: "המערכת הבנקאית אינה מופשטת. יש לה פנים, שמות, כתובות, ילדים, הורים, משפחה, סביבה. אנחנו נגיע אליהם. המערכת הבנקאית פועלת כחלק ממערכת שליטה ודיכוי של רוב יושבי הארץ בידי מיעוט. אותה מערכת בנקאית אינה אנונימית. יש לה פנים ושמות. יש בה מקבלי החלטות. אותם ואותן מקבלי החלטות פועלים בשגרה כנגד יושבי הארץ. הם קוראים להם חייבים. הם גם פועלים נגד בני משפחותינו והסובבים אותנו. עתה אנחנו נפעל נגדם, נגד בני משפחותיהם ונגד הסובבים אותם. במסגרת חוקית, אבל ללא כל חמלה. בדיוק כמותם. אנחנו באים אליהם. באים לבנקאים. היכן שהם".

המחאה הלא שגרתית הזו הביאה את רוסק עמינח וקינן להגיש לבית המשפט בקשות דחופות למתן צו הרחקה מכהן. הם גם נאלצו להגיע לבית המשפט השלום בתל אביב ולספר על דוכן העדים על ההשפעה של פעילות המחאה הזו על בני משפחתם. "אני 37 שנה בבנק בתפקידים שונים. אני מודה שמה שמביא אותי לכאן זו ההסתה", דברי קינן בבית המשפט לפני כחודשיים.

ברק כהן מסר בתגובה: "בניגוד לדימוי ששרי אריסון קנתה בכסף, היא הוכיחה שביקורת פומבית נגדה זוכה מיד לניסיון השתקה. שרי אריסון עומדת עתה במרכז המאבק האזרחי של באים לבנקאים, והסרת הדף לא תשנה דבר. נערכנו מראש לתרחיש כזה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker