רפיד ויז'ן תובעת 8.4 מיליון שקל מעיריית תל אביב; טוענת כי העירייה גובה "אגרת שילוט" מופקעת

חברת שילוט החוצות רפיד ויז'ן טוענת כי עיריית תל אביב גובה "אגרת שילוט" הגבוהה פי עשר מהוצאותיה בפועל וצברה בדרך זו למעלה מ-300 מיליון שקל בניגוד לחוק

ענת רואה

חברת שילוט החוצות רפיד ויז'ן טוענת כי עיריית תל אביב גובה ממפרסמים "אגרת שילוט" בהיקף של עשרות מיליוני שקלים לשנה בניגוד לחוק. החברה הגישה היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה בסך 8.4 מיליון שקל נגד העירייה במסגרתה היא תובעת להשיב לה את מרבית הסכומים ששילמה במהלך תשע השנים האחרונות.

בתביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד עדי מוסקוביץ, נטען כי העירייה מסתמכת על חוק עזר עירוני המתיר לה לכאורה לגבות אגרת שילוט תמורת פרסום מודעות על מתקנים עירוניים ופרטיים. רפיד ויז'ן טוענת כי במהלך 9 השנים האחרונות גבתה העירייה סכום מצטבר העולה על 300 מיליון שקל כאגרת שילוט ובממוצע כ-33 מיליון שקל בשנה. לטענת החברה, אגרות אלו הן למעשה מס מוסווה שנגבה בחוסר סמכות, מאחר שרק 10% מהסכום הנגבה, לכל היותר, משמש את העירייה לצורך מימון הוצאותיה - מתן רשיונות לשילוט ותליית מודעות.

לטענת החברה, מנתונים המתבססים על ספרי הצעת התקציב של עיריית תל אביב עולה כי מהשנים 1996 ועד 2004 הוציאה העירייה בגין עלויות הנובעות לטענתה משילוט חוצות, לרבות משכורות, הנפקת רשיונות, סקרים וכו', הוצאות שהסתכמו בכ-3.4 מיליון שקל בממוצע לשנה. "החוק המסמיך את העירייה לחוקק חוק עזר ולגבות אגרת שילוט אינו מתיר לה בשום צורה של פרשנות לגבות פי 10 יותר ממה שהיא מוציאה לצורך מתן השירות", נאמר בכתב התביעה.

בנוסף נטען כי על העירייה להחזיר את "רכיב ההדבקה" אשר בעבורו נטען כי היא גובה אגרה, זאת מאחר שלטענת רפיד ויז'ן היא ביצעה ומימנה בעצמה את עבודות ההדבקה אותם שכרה בכסף מלא.

עיריית תל אביב טרם העבירה כתב הגנה. (א 1180/05)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker