רשות ני"ע חוששת מפני הימלטות של ברמלי: ביקשה להגדיל את הערבות ל-3.5 מיליון שקל

ברמלי נעצר במארס בחשד לעבירות בני"ע, מסירת פרטים מטעים בהודעה לרשות, קבלת דבר במרמה ועבירות הלבנת הון ■ הוא שוחרר בתנאים מגבילים, כולל ערבות של 1.7 מיליון שקל ■ ברמלי בתגובה: מדובר באי הבנה של רשות ניירות ערך

יסמין גואטה
יסמין גואטה

רשות ניירות ערך חוששת מההימלטות של איש העסקים אמיר ברמלי, בעל השליטה בחברת רוביקון, והגישה בשבוע שעבר לבית המשפט בקשה להגדיל את הערבות הבנקאית שהוטלה עליו עם שחרורו ממעצר. ברמלי נעצר במארס האחרון בחשד לעבירות ניירות ערך, פרטים מטעים בהודעה לרשות, קבלת דבר במרמה ועבירות הלבנת הון. הוא שוחרר אז בתנאים מגבילים, תוך הפקדת ערבות של 1.7 מיליון שקל. כעת מבקשת הרשות מבית המשפט להגדיל את סכום הערבות ולהעמיד אותו על 3.5 מיליון שקל.

מעצרו של ברמלי במארס נעשה בתום חקירה סמויה שניהלה מחלקת חקירות־מודיעין־בקרת מסחר ברשות ניירות ערך נגד ברמלי, המעורב המרכזי בפרשה ונגד מעורבים נוספים. במרכז החקירה עמדה פעילותה של חברת קלע — הקרן לעידוד יזמות בישראל.

אמיר ברמליצילום: זו סטודיו

על פי הצהרותיו של ברמלי, החברה עוסקת בפעילות השקעות והשלמת הון לתאגידים ישראליים, באמצעות מתן הלוואות לזמן קצר לצורך עמידה בדרישותיהם של גורמים מממנים. ואולם, על פי החשד, החברה גייסה ממאות משקיעים סכומים המסתכמים במאות מיליוני שקלים ללא תשקיף כפי שמחייב חוק ניירות ערך. על פי הרשות, הגיוס הזה נעשה תוך הטעיית ציבור המשקיעים. חשדות נוספים נוגעים להטעיית הלקוחות באשר לתמורת הגיוס, ובפועל סכומים ניכרים המסתכמים במאות מיליוני שקלים הועברו לטובת מימון השקעותיו של ברמלי או חברות הקשורות אליו.

ברמלי הכחיש את העבירות המיוחסות לו, וכאמור שוחרר בתנאים מגבילים תוך הפקדת ערבות בסכום של 1.7 מיליון שקל, הפקדת דרכונו, וכן צו איסור יציאה מישראל למשך 180 יום.

בבקשה שהגישה הרשות כעת היא טוענת כי במסגרת החקירה ובתקופה האחרונה לאחר שחרורו של ברמלי בתנאים מגבילים, נאספו ראיות שלפיהן הוא לא עמד בהתחייבויותיו כלפי מספר לא מבוטל של משקיעים, ולמרות דרישתם, הוא לא השיב להם את כספם, בהיקף של מיליוני שקלים. בנוסף, התברר כי ברמלי ממשיך ופועל לגיוס משקיעים נוספים. "מדובר בתיק חקירה מורכב ובעל חומרה יתירה הכולל חומר ראיות רב. הראיות האחרונות שנאספו ונוספות לראיות הקיימות בתיק מחדדות ומגבירות את החשש להימלטות מן הדין", נכתב בבקשה.

בתגובה שהגיש ברמלי הוא טוען באמצעות עוה"ד נוית נגב ואיריס ניב-סבאג כי מדובר באי הבנה של רשות ניירות ערך. "החברה קלע הקרן לעידוד יזמות בישראל עמדה, עומדת ותמשיך לעמוד בכל התחייבויותיה כלפי המשקיעים". הוא מדגיש. בנוסף לדבריו, חברת האם, רוביקון, ערבה להתחייבויות למשקיעים, והיקף נכסיה עולה משמעותית על היקף ההתחייבויות למשקיעים. ברמלי מתנגד להגדלת הערבות וטוען כי מלכתחילה לא היה כל בסיס לחשש כביכול להמלטות שלו.

לדבריו, לאחר שחרורו מהמעצר הוא הפקיד ערבות בנקאית בסך 1.7 מיליון שקל ואת דרכונו וגם עמד בכל התנאים המגבילים שהוטלו עליו. לדבריו במהלך כל התקופה מאז- כמעט שישה חודשים, הוא לא יצא מהארץ לצורך עסקיו, למרות שהדבר היה חיוני לצרכי עסקיו, ונגרמו להם לטענתו נזקים משמעותיים. הוא הוסיף כי מאז חקירתו הראשונה הוא זומן לחקירה אחת נוספת בה הוא שיתף פעולה באופן מלא וכך נהג גם ביחס להזמנה בכתב למסירת פרטים מסמכים וידיעות שקיבל מהרשות בהמשך.

מרוביקון ביזנס גרופ נמסר ״אנו משוכנעים כי הטענות המופרכות של רשות ני״ע יידחו על הסף ע״י ידי בית המשפט״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker