תדיראן הפריזה בנפחי המקררים - והלקוחות יקבלו שירות ותיקונים חינם

לפי פשרה בתביעה ייצוגית שהוגשה נגד החברה, ללקוחות שרכשו מקררי אמנה או אמקור ב-2005-2012 תינתן הזכות לקבל תיקונים וחלקי חילוף חינם ■ השופטת: יש לעודד הגשת תביעות במקרים שבהם הצרכן נאלץ לקבל בעיניים עצומות את המידע שנמסר לו

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת תדיראן תעניק ללקוחות שרכשו ממנה מקררים של אמנה או אמקור בין 1 באפריל 2005 ל-1 באפריל 2012 כתב אחריות, שיעניק להם את הזכות לקבל שירות תיקונים וחלקי חילוף למקרר שקנו - כך עולה מהסכם פשרה בתביעה ייצוגית שאושר בסוף השבוע האחרון על ידי בית המשפט המחוזי בתל אביב.

לפי התביעה, תדיראן הפריזה בנפח המקררים בפרסומים שונים. השווי הכולל של הפיצוי על פי הפשרה הוא 12 מיליון שקל. עוד נקבע בהסכם הפשרה, כי התובע הייצוגי יקבל גמול של 80 אלף שקל ועורכי דינו יקבלו שכר טרחה של 750 אלף שקל.

מקרר תדיראןצילום: אריאל שליט

השופטת שושנה אלמגור, שאישרה את הסדר הפשרה, הדגישה כי ראוי לעודד את הגשתן של תביעות בנושאים מעין אלה, שבהם הצרכן נאלץ לקבל כמעט בעיניים עצומות את המידע שנמסר לו מהמשווק. השופטת אלמגור ציינה כי סכומים בסדר גודל כזה עונים על אותה תכלית ועולים בקנה אחד עם המזור שיבוא עכשיו לחברי הקבוצה.

"לא אחת אנו נתקלים בהסדרי פשרה שבהם הפיצוי ניתן לחברי הקבוצה בעקיפין, לארגון כזה או אחר שמטרתו להיטיב עם הציבור בכללותו, באין יכולת לאתר כל חבר וחבר לחוד", קבעה השופטת, והוסיפה: "המקרה הזה הוא מאותם מקרים שבהם תזכה הקבוצה להטבה - בשווי מיליוני שקלים - במישרין, אף אם לחלק מהחברים בה יוודע על אודותיה רק בעזרת אמצעי תקשורת ההמונים".

בין 2006 ל-2010 שיווקה תדיראן בישראל את מקררי אמקור, ויבאה מארה"ב את מקררי אמנה. התובע הייצוגי, זקי הבר, שרכש ב-2011 מקרר אמקור, טען באמצעות עו"ד עידן איידן, כי תדיראן הפריזה בנפח המקררים בפרסומים שונים. לדבריו, אחת הדרכים לגלות את ההפרש היא השוואה בין רשימה של מכשירי הקירור המאושרים למכירה בישראל שמוציא לאור משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים לבין קטלוגים שמפרטים את הדגמים השונים, גם המודפסים וגם המפורסמים באתר האינטרנט של תדיראן. שם ניתן למצוא, לטענתו, פערים ברוב הדגמים בין הנתונים שמדד מכון התקנים הישראלי לבין אלה שפירסמה תדיראן - הפערים האלה מגיעים במקרים מסוימים אף לעשרות אחוזים.

תדיראן טענה להגנתה כי המלה "נטו" שלוותה לנפח המקררים בקטלוג אמקור ל–2010 שורבבה בטעות. לדבריה, הקטלוג נאסף מהחנויות כשהתבררה השגיאה, ובזה שיצא אחריו נמחק שם התואר. עוד נטען, כי "הלקוחות בוחנים את המקרר במו עיניהם לפני הרכישה, והם היו יכולים למצוא את תווית האנרגיה שבה סומנו הנתונים המדויקים כפי שמחייב התקן".

בהסכם הפשרה נקבע כי הלקוחות שרכשו מקררים מתדיראן יקבלו כתב אחריות שיעניק להם את הזכות לקבל שירות תיקונים וחלקי חילוף למקרר שקנו. מי שרכשו מקרר בין 2005 ל-2009 יהיו זכאים להטבה למשך ארבעה חודשים. מי שרכשו מקרר בין 2010 ל-2012 יהיו זכאים להטבה למשך 12 חודשים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker