רשות המסים פשטה על בעלי צימרים: "הראש לא עובד במשך השבוע, בשבת אני רושם"

130 צימרים נבדקו במבצע ביקורת של רשות המסים, 10% לא דיווחו על הכנסות ■ בין הנבדקים, בעלת צימר בעלת רשימת הכנסות שאינן מדווחות שהגיעו ל-10,000 שקל

יסמין גואטה
יסמין גואטה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יסמין גואטה
יסמין גואטה

בעלי הצימרים על הכוונת של רשות המסים: בשבוע שעבר קיימה רשות המסים מבצע ביקורת רישום הכנסות המתמקד בענף האירוח והצימרים, זאת לאור הגידול בפעילות בעונת הקיץ. במסגרת המבצע נערכו 157 ביקורות, מתוכן 130 אצל בעלי צימרים וחדרי אירוח ביבניאל, ארבל, רמות, חד נס, כפר זיתים, חיספין, אלמגור, מגדל, טבריה, מעלה גמלא ועוד. ברשות המסים אומרים כי תוצאות המבצע מצביעות על כך ש-10% מהעסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות כדין.

על פי רשות המסים, מידע שהתקבל במשרד השומה בטבריה הפנה את המבקרים לזוג המשכיר צימרים ביישוב חד נס. הביקורת שנערכה במקום גילתה כי לא נרשמו הכנסות משלושה לקוחות שונים בהיקף כולל של כ-7,500 שקל.

צימרים באזור הצפוןצילום: דרור ארצי / ג'יני

האישה הסבירה למבקרים כי הייתה בטוחה שבן זוגה רשם חשבוניות לשני הלקוחות. "לגבי הלקוח השלישי, הייתה נפילה ברשת האינטרנט ולכן לא נרשמה קבלה". בעת ששהו המבקרים ביישוב, הם ביררו אצל משפחה שנפשה במקום לגבי המקום בו מתגוררים וכמה הם משלמים. לאחר שהגיעו לבעל הצימרים בהם מתגוררת המשפחה, נמצא כי בעליהם לא רשם 8,000 שקל אותם שילמה לו המשפחה. הבעלים הסביר "האירוח עולה 9,000 שקל, חיכיתי שיביאו לי עוד 1,000 שקל ואז ארשום להם חשבונית על כל הסכום".

בעקבות מידע נוסף שנתקבל במשרד השומה בטבריה, הגיעו המבקרים לבעלת צימרים בעיר וגילו כי היא מנהלת ספרי חשבונות בעזרת תוכנה ייעודית. לצד ההכנסות הרשומות במחשב, ניהלה בעלת המקום רשימה נוספת להכנסות אותן היא לא רושמת שהגיעו ביום הבדיקה ל- 10,000 שקל. בעלת המקום הסבירה "יש לי חובות לחברת התוכנה ולכן אני מתנהלת כך".

מבקרי הרשות הגיעו גם לבעלת וילות אירוח ביבניאל ומצאו הכנסות לא רשומות בסך 13,500 שקל שהתקבלו מחמישה לקוחות שונים. בעלת המקום הסבירה למבקרים "לעתים בעלי מקבל את הכסף ולא מעדכן אותי".

באחד מקיבוצי האזור, נמצאו אצל מפעיל אתר קמפינג וחדרי אירוח הכנסות שלא נרשמו בסך 4,600 שקל שנתקבלו בחודש יולי. בעל העסק אמר למבקרים: "הראש לא עובד במשך השבוע, בשבת אני בודק ורושם". בבדיקה שנערכה אצל בעל צימרים מהיישוב כלנית הגובה 800 שקל ללילה, נמצא כי הוא לא מנהל כלל ספרי חשבונות ואין לו תיק ברשות המסים. בדיקת יומן הזמנות אצל בעלת צימרים מפורייה העלתה כי לקוח התארח עם משפחתו בשלושה צימרים למשך יומיים ושילם תמורת האירוח 3,600 שקל, שלא נרשמו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker