פרקליט המדינה הבא - ערן שנדר, לשעבר ראש היחידה לחקירת שוטרים

עו"ד ערן שנדר, בן 53, שימש כתובע משטרתי, הצטרף לפרקליטות מחוז ירושלים, ונבחר להקים את המחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים; לפיד יחליט אם לאמץ ההחלטה

יובל יועז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יובל יועז

הוועדה לאיתור פרקליט המדינה הבא הודיעה הערב כי תמליץ לשר המשפטים, יוסף לפיד, למנות את ערן שנדר, לשעבר ראש היחידה לחקירת שוטרים, לתפקיד פרקליט המדינה הבא. כעת אמור לפיד להחליט אם לאמץ את החלטת הוועדה, ולהביא את המינוי לאישור הממשלה בישיבה הקרובה.

עו"ד ערן שנדר, בן 53, נשוי ואב לחמישה ילדים, הוא בוגר תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת לונדון. בין השנים 1980 עד 1982 שימש כתובע משטרתי, לאחר מכן הצטרף לפרקליטות מחוז ירושלים, שם שימש כפרקליט מהמניין עד ל-1991. בשנה זו נבחר להקים את הגוף החדש שהוקם במשרד המשפטים - המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) - ואף עמד בראשה עד לשנת 2003.

בנימוקי הוועדה נאמר כי מצד אחד, שנדר הוא זר לשגרת הפעילות של הפרקליטות, ולכן הוא בעל יכולת בולטת להשקיף על פעולותיה ללא מחוייבויות; ומצד שני, הוועדה הגדירה את שנדר כ"חלק ממשפחת הפרקליטות", הן בשל כהונתו במשך עשר שנים בפרקליטות מחוז ירושלים, והן בשל כהונתו כמייסדה וכמנהלה של מח"ש. הוועדה הוסיפה, כי יכולתו הארגונית-מקצועית של שנדר אינה מוטלת בספק, מאחר שהוא הקים את מח"ש יש מאין.

ערן שנדר היה בין המועמדים הבולטים בתהליך בחירת הפרקליט. מועמדותו של שנדר, הנחשב מקורב למזוז, הביאה לפרישתו מהוועדה של מנכ"ל משרד המשפטים, אהרן אברמוביץ', שהוא חבר אישי קרוב של שנדר.

המועמדים שלא נבחרו הם משה לדור, פרקליט מחוז ירושלים עד לפני חודשים אחדים, יהודה וינשטיין, בעל משרד עורכי דין פרטי, הפרקליט הצבאי הראשי ד"ר מנחם פינקלשטיין; שי ניצן, המשנה לפרקליט המדינה לעניינים מיוחדים; נאוה בן-אור, המשנה לפרקליטת המדינה הקודמת, עדנה ארבל; יסכה ליבוביץ', פרקליטת מחוז הדרום; טליה ששון, לשעבר ראש המחלקה לתפקידים מיוחדים בפרקליטות; ודבורה חן, מנהלת המחלקה הביטחונית בפרקליטות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker