יו"ר החברה למשק וכלכלה לא יועמד לדין בחשד לשוחד - אך יפרוש מתפקידו

לאחר שימוע שנערך לשאול מזרחי בחודשים האחרונים בגין חשד לעבירות שוחד מ–2009, החליטה הפרקליטות שלא להעמידו לדין ■ מזרחי נעצר השבוע בחשד לשיבוש הליכי מעצר והדחה בחקירה במסגרת פרשת ישראל ביתנו

שוקי שדה
שוקי שדה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2

שאול מזרחי, יו"ר החברה למשק וכלכלה, עתיד לפרוש מתפקידו עד סוף השנה. במקביל, פרקליטו של מזרחי, עורך הדין ליאור אפשטיין, הגיע באחרונה להבנה עם פרקליטות מחוז תל אביב, שלפיה מזרחי לא יועמד לדין בגין עבירות שוחד שבהן הוא חשוד מאז נובמבר 2009. ביולי 2013 הודיעה הפרקליטות על הכוונה להגיש כתב אישום נגד מזרחי, בכפוף לשימוע, וזה נערך בחודשים האחרונים.

מזרחי נעצר ביום שני השבוע בפרשת אחרת, שהיא ספיח לפרשת ישראל ביתנו. הוא שוחרר אתמול וישהה במעצר בית עד שבת. מזרחי חשוד בשיבוש הליכי מעצר והדחה בחקירה. לפי החשד, מזרחי פעל כך לטובתו של מקורבו, ישראל יהושע, אחד החשודים בפרשת ישראל ביתנו, שהוא הלוביסט של החברה למשק וכלכלה.

שאול מזרחי, בין העצורים בביהמ"ש בפרשת ישראל ביתנו
שאול מזרחי, בין העצורים בביהמ"ש בפרשת ישראל ביתנוצילום: ניר קידר

בדיון על הארכת מעצרו, רמז אפשטיין על כך שמזרחי לא יועמד לדין בפרשה הראשונה: "המשיב 4 (מזרחי; ש"ש), סיים את עניינו אחרי שש וחצי שנים לא קלות ואולי ענייניו הסתיימו לא על ידי החקירה", אמר במהלך הדיון.

החברה למשק וכלכלה היא החברה הבת של המרכז לשלטון מקומי, שנועדה לבצע רכש ועבודות תשתית עבור הרשויות במחירים מופחתים. מחזור פעילותה השנתי הוא כ–4.5 מיליארד שקל. מזרחי, פעיל ליכוד שהיה בעבר ראש המועצה המקומית גבעת זאב, מכהן כיו"ר החברה מ–1998, מ–2002 הוא יו"ר בשכר.

צילום: ניר קידר

בתוך כך, ל–TheMarker נודע שחיים ביבס, ראש עיריית מודיעין ויו"ר המרכז לשלטון מקומי, מתכוון לפעול למינויו של אלי לוי, ראש המועצה המקומית להבים ומי שנחשב למקורב למזרחי, למחליפו בתפקיד יו"ר החברה למשק וכלכלה. מזרחי ולוי תמכו בביבס בשנה שעברה, כשהוא התמודד לתפקיד יו"ר המרכז לשלטון מקומי מול שלמה בוחבוט. ביבס התחייב בפני לוי, במהלך הקמפיין, שיפעל למינויו כמחליפו של מזרחי, כשזה יפרוש.

מהפרקליטות נמסר בתגובה: "התיק מצוי בהליכי שימוע מתקדמים. באופן טבעי, לא נוכל להתייחס מעבר לכך".

ממזרחי נמסר בתגובה: "הליך השימוע נמצא בעיצומו ואנחנו נמתין להחלטת הפרקליטות".

מביבס נמסר בתגובה: "בשלב זה, מרכז השלטון המקומי אינו נדרש למינוי מחליף ליו"ר החברה למשק וכלכלה וכשנדרש לסוגיה, ייבחר האיש הראוי והטוב ביותר כדי להוביל את אחת החברות המצליחות במשק הישראלי".

לוי מסר בתגובה: "אני כרגע ראש מועצת להבים. אני בביתי, עסוק בבריאותי".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker