בעקבות החשבון הלא מדווח בשווייץ: השופט המחוזי משה גלעד פורש

גלעד יצא לחופש בדצמבר לאחר שהוא ואשתו נחקרו בחשד להעלמות מס. תיק החקירה נגד השופט נסגר אך כתב אישום יוגש נגד אשתו

אפרת נוימן

שופט בית המשפט המחוזי בחיפה, משה גלעד, הודיע היום באמצעות דוברות בתי המשפט כי הוא פורש. גלעד פורש בעקבות חקירה שנפתחה בסוף 2014 נגדו ונגד אשתו אביבה בחשד כי החזיקו בחשבון בנק לא מדווח בשווייץ והעלימו מס. תיק החקירה נגד גלעד נסגר אך לפרקליטות יש כוונה להגיש כתב אישום נגד אשתו, בכפוף לשימוע.

משה גלעד
משה גלעדצילום: אתר בתי המשפט/פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה החליט לסגור את התיק נגד השופט גלעד בעילה של "היעדר ראיות מספיקות" לאור הקושי להוכיח ברף הנדרש בפלילים כי היה מודע לקיום החשבון וכי הכספים שייכים לו לבד או ביחד עם אשתו.

ממצאי החקירה עברו לנשיאת בית המשפט העליון ושרת המשפטים כדי שישקלו אם לנקוט בפעולה המצויה בתחום סמכותן. 

גלעד נחקר בדצמבר באזהרה ברשות המסים, ולאחר מכן הודיע כי הוא יוצא לחופשה. אשתו נחקרה עוד בספטמבר וכמו כן נערך חיפוש בביתם. לאחר מכן, הוצא צו איסור פרסום לבקשת רשות המסים - לצרכי חקירה "ועקב רגישות הנושא". צו איסור הפרסום הוסר בדצמבר.

החשדות הם במסגרת חקירה שעורכת רשות המסים בשנה האחרונה לאחר שנחשפה רשימה של ישראלים שמחזיקים בחשבונות בשווייץ שהחזיק מנהל השקעות ישראלי שמתגורר במדינה. במהלך החקירה נעצרו עשרות ישראלים בחשד כי הסתירו את קיומם של חשבונות בנק בשווייץ.

משה גלעד מסר היום: "אני מברך על החלטת היועץ המשפטי לממשלה לסגור את תיק החקירה שנפתח נגדי על ידי רשות המסים. למרות זאת, החלטתי לפרוש מכהונתי כשופט בבית המשפט המחוזי בחיפה כדי להתייצב לצד רעייתי".

עורכי הדין יעקב וינרוט ועמית חדד המייצגים את בני הזוג גלעד: "אנו מברכים על ההחלטה לסגור את תיק החקירה נגד השופט וממתינים להחלטה רשמית בקשר לרעייתו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker