שילמו מראש על חבילת הלידה של ד"ר בייבי - ונתקעו בלי הסחורה ובלי הכסף

עובדי הרשת הונחו על ידי המפרקים שמונו לחברה לא לספק את המוצרים - מפני שמדובר בחוב שעל פי דיני חדלות הפירעון מוקפא מרגע שהחברה נכנסת לפירוק

יסמין גואטה
יסמין גואטה

עשרות לקוחות שרכשו חבילות לידה בד"ר בייבי, שילמו עליהן וחיכו למועד הלידה על מנת לאסוף את הפריטים בשווי אלפי שקלים - מצאו את עצמם עם חור בכיס ובלי המוצרים עם קריסתה של הרשת. הלקוחות הגיעו בימים האחרונים לחנויות הרשת ודרשו לקבל את המוצרים ששילמו עליהם או החזר כספי. ואולם העובדים של הרשת הונחו על ידי המפרקים שמונו לחברה שלא לספק את המוצרים מפני שמדובר בחוב שעל פי דיני חדלות הפירעון מוקפא - מרגע שהחברה נכנסת לפירוק.

על פי עו"ד יריב שי ישינובסקי, ממשרד אפשטיין קנולר טננבוים ושות', המפרק הזמני שמונה לרשת, הלקוחות שלא יודעים מה יעלה בגורל הכספים ששילמו - הם הגורם העיקרי שמטרפד חזרה לפעילות סדירה בסניפים. "הגעתם של חלק מהלקוחות לסניפי החנויות והתנהלותם האגרסיבית למול עובדי החברה, יוצרת פחד בקרב העובדים. הדבר הביא לא פעם לסגירת החנויות ולנטישת העובדים. הדבר אינו רצוי כלל ועיקר ופוגע ביצירת פדיונות אופטימאליים ובחזרה לשגרה שהינה נחוצה ביותר בשלבי ייצוב קריטיים אלו", כתב בדו"ח ראשון שהגיש היום (א') יחד עם עוה"ד רונן נאווי ודורית קרני.

חנות של ד"ר בייביצילום: איציק בן מלכי

צוות המפרקים מבקשים מבית המשפט לאפשר להם לספק ללקוחות את חבילות הלידה. הם מציינים כי מדובר ב-60 לקוחות ששילמו בסך הכל כ-140 אלף שקל וכי מדובר בחבילות לידה שכבר נארזו ויוחדו לטובת אותם לקוחות במחסנים. "צוות המפרקים מצוי בדעה כי מעבר לעובדה שמדובר בתוצאה משפטית צודקת, הרי שמדובר בתוצאה ההוגנת והאנושית ביותר בנסיבות העניין שעה שמדובר בחבילות לידה של הורים טריים או נשים הכורעות ללדת", הדגישו.

בשבוע שעבר הורה השופט בנימין ארנון מבית המשפט המחוזי בלוד על מתן צו פירוק זמני לד"ר בייבי לאחר שהרשת עצמה הגישה בקשה להקפאת הליכים יחד עם בעלת השליטה בה - מגה. בבקשה נטען כי החברה נקלעה לקושי אדיר מבחינה תזרימית, בין היתר בשל העובדה שמספר סניפים של החברה הינם הפסדיים ומכבידים על פעילותה וכן בשל העובדה שמגה שעד אז הזרימה עשרות מיליוני שקלים לפעילותה, לא יכולה להוסיף ולעשות כן מעת שהגיעה בעצמה לחדלות פירעון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker